Odbor azylové a migrační politiky

Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Martina Sáblíková má stříbro

Mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji zastihlo sportovkyni Centra sportu MV ve výborné formě

Po prvním dni evropského šampionátu v rychlobruslařském víceboji v ruském Čeljabinsku měla Martina Sáblíková důvod k radosti. V úvodní disciplíně na 500metrové trati dojela šestá a v závodu na 3000 m porazila všechny své konkurentky včetně Ireen Wüstové a v novém rekordu dráhy tu zvítězila. V sobotu tak byla v průběžném pořadí druhá právě za Wüstovou. V neděli ji čekalo 1500 metrů, kdy skončila na třetím místě, a její „parádní disciplína“ - závod na 5000 m, v němž zvítězila. V celkovém pořadí vícebojařského mistrovství získala druhé místo. Z dřívějších mistrovství Evropy měla už zlaté i bronzové medaile, nyní k nim přidala jedinou chybějící - stříbrnou.

Druhá závodnice Centra sportu MV mladá Nikola Zdráhalová obsadila v celkovém pořadí 16. místo.