Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

7. ročník soutěže Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem 2013

Ve čtvrtek 6. června 2013 se v konferenčním sále Ministerstva vnitra v Praze na Letné uskutečnila konference "Rovné příležitosti". Ministerstvo vnitra ve spolupráci se společnostmi Gender Consulting, s. r. o., Forum 50 % a Alternativa 50+ představilo svoje vize i praktické zkušenosti v oblasti prosazování rovnosti mužů a žen v rámci veřejné správy i slaďování pracovního a soukromého života. 

 

"Veřejná správa, a hlavně samospráva je obrazem rovných příležitostí v naší zemi. Tato konference představuje jedinečnou platformu pro diskusi o této problematice. Jsme rádi, že se tato událost koná na naší půdě," uvedla ve svém uvítacím projevu ředitelka odboru personálního MV Anna Doležalová.

Součástí konference bylo také vyhlášení vítězných úřadů v rámci soutěže Úřad roku "Půl na půl" - respekt k rovným příležitostem. Zkušenosti z uplynulých sedmi ročníků této soutěže ve svém projevu zhodnotila Eva Ferrarová, koordinátorka problematiky rovnosti žen a mužů v rámci resortu Ministerstva vnitra.

"Naše soutěž je v evropském kontextu výjimečná, považujeme ji za velice potřebnou. Ne všechny úřady rovnost žen a mužů dodržují, přesto však ve srovnání s prvním ročníkem soutěže před sedmi lety došlo k nárůstu zastoupení žen jak v politice, tak především na úrovni obcí."
 

Kategorie a jejich vítězové

  • Obce I. typu: obec Petrovice (46 bodů), obec Telnice (38 bodů), město Kunovice (29 bodů)
  • Obce II. typu: Městský úřad Studénka (51 bodů), Městský úřad Jílové u Prahy (41 bodů), Městský úřad Fulnek (39 bodů)
  • Obce III. typu: Magistrát města Mostu (103 bodů), Úřad městské části Praha 18 (94 bodů), Městský úřad Prachatice (85 bodů)
  • Krajské úřady: Krajský úřad Kraje Vysočina (102 bodů), Krajský úřad Královéhradeckého kraje a Magistrát hl. m. Prahy (77 bodů)
     

S příspěvkem k problematice prosazování genderové rovnosti v rámci komunální politiky vystoupila ředitelka obecně prospěšné společnosti Fórum 50 % Jana Smiggels Kavková, problematiku genderových auditů jako klíčového nástroje implementace rovných příležitostí nastínila Kateřina Kaňoková, jednatelka společnosti Gender Consulting, s. r. o. Další příspěvky byly zaměřeny např. na problematiku Age Managementu nebo financování projektů zaměřených na problematiku genderu z ESF.
 

Jednotlivé prezentace viz:

 f_04.JPGFoto 1

f_01.JPGFoto 2

f_08.JPGFoto 3

  

  

  

  

  

Foto 1: Konferenci zahájila ředitelka odboru personálního MV Anna Doležalová
Foto 2: Eva Ferrarová letos konferenci také moderovala
Foto 3: Celkový pohled do sálu

  

vytisknout  e-mailem