Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal v Německu o příhraniční spolupráci

Ministr vnitra Jan Kubice se dnes 13. února 2012 v německém Hofu setkal se spolkovým ministrem vnitra Hansem-Peterem Friedrichem, s bavorským státním ministrem vnitra Joachimem Herrmannem a se saským státním ministrem vnitra Markusem Ulbigem. 

 

Hlavním tématem jednání byla spolupráce ve společných příhraničních regionech. Jednalo se o spolupráci v boji proti příhraniční trestné činnosti, zejména proti drogové a majetkové kriminalitě a převaděčství.
  
Společně jsme se dnes mimo jiné dohodli na tom, že zvláštní pozornost při spolupráci si zaslouží potírání drogové, majetkové a převaděčské trestné činnosti. Proto jsme se dnes dohodli na vytvoření pracovní skupiny složené se zástupců všech subjektů, které se zúčastnily Hofského dialogu. Tato pracovní skupina bude řídit další rozvoj spolupráce policejních a celních orgánů,“ uvedl po jednání ministr vnitra Jan Kubice.
  
Dále ministři diskutovali o problematice boje s nelegální migrací či o kontrolách v příhraničních oblastech. Na konci jednání podepsal ministr vnitra Jan Kubice a spolkový ministr vnitra Hans-Peter Friedrich „Ujednání mezi Ministerstvem vnitra České republiky a spolkovým ministerstvem vnitra o zřízení Společného centra česko-německé policejní a celní spolupráce Petrovice – Schwandorf“. Obsahem tohoto ujednání je zakotvení základních pravidel fungování Společného centra. Text ujednání reflektuje rovnocenné postavení obou pracovišť Společného centra nacházejícího se v Petrovicích a ve Schwandorfu.
  
„Tak jako našim německým přátelům i nám velice záleží na bezpečnosti občanů našich obou zemí, a proto vítám prohloubení vzájemné spolupráce,“ dodal na závěr Jan Kubice. 
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem