Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ivan Langer: "Pohár trpělivosti s činností Dělnické strany přetekl. Dnešního dne jsem dal návrh na její rozpuštění."

Ministr vnitra Ivan Langer na dnešním tiskovém brífinku přítomným novinářům sdělil, že podal návrh na rozpuštění Dělnické strany: 

"Jako jednu ze svých priorit jsem při nástupu do funkce uvedl boj proti všem formám extremismu, rasové či jiné nesnášenlivosti. Byla, je a bude to i nadále moje priorita. Někteří z vás měli v uplynulých týdnech a měsících pocit, že to trvá příliš dlouho. Nicméně každému zásadnímu rozhodnutí předchází dlouhodobá trpělivá, neřku-li přímo mravenčí práce. Podobné rozhodnutí jsem v minulosti již učinil. Na konci roku 2006 jsem nechal rozpustit Komunistický svaz mládeže. Toto rozhodnutí Ministerstva vnitra bylo následně potvrzeno Městským soudem v Praze jako rozhodnutí správné a v souladu se zákonem.
Pohár trpělivosti s činností Dělnické strany přetekl, dnešního dne jsem dal návrh na její rozpuštění. Tento návrh byl rozeslán do meziresortního připomínkového řízení, vyjádří se k němu všechny resorty vlády ČR. Předpokládám, že po zpracování jednotlivých připomínek o tomto návrhu rozhodne vláda do 14 dnů. Za tímto svým rozhodnutím si stojím velmi pevně, ale dodávám, že to bylo velmi těžké rozhodování. Jsem bytostným zastáncem svobodné soutěže idejí politických stran. Není ale možné, aby se pod rouškou svobodné soutěže politických stran a hnutí skrývala činnost, která je podle mého názoru neslučitelná s fungováním demokratického právního státu. Demokracie musí být schopná se takovýmto projevům postavit a musí být schopná jim čelit.
Věřím, že mé rozhodnutí získá podporu kolegů ve vládě. A pokud dojde k rozhodování na úrovni nejvyššího správního soudu, bude jeho rozhodnutí ve prospěch návrhu, který jsem dnes učinil," dodal na závěr ministr vnitra Ivan Langer.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


5. listopadu 2008

Odkazy do noveho okna

Ministr vnitra Ivan Langer a Jana Malíková

Ministr vnitra Ivan Langer a Jana Malíko... 

Detailní náhled

Ministr vnitra Ivan Langer a Václav Henych

Ministr vnitra Ivan Langer a Václav Heny... 

Detailní náhled

Novináři na tiskové konferenci

Novináři na tiskové konferenci 

Detailní náhled

Tiskový brífink

Tiskový brífink 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem