Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Úspěšná sezona Martiny Sáblíkové

Informace z tiskové konference k závěru rychlobruslařské sezony 2015/2016

Ve čtvrtek 10. března 2016 byli zástupci médií informováni o průběhu letošní rychlobruslařské sezony, která byla pro Martinu Sáblíkovou jednou z nejúspěšnějších v její sportovní kariéře vůbec. Martina počtvrté za sebou zvítězila na mistrovství světa ve víceboji, stala se mistryní Evropy v konečném pořadí víceboje, dvojnásobné zlato jí patří z mistrovství světa na jednotlivých tratích a podesáté se stala v předstihu vítězkou Světového poháru na dlouhých tratích. V závěru tohoto týdne ve dnech 12. – 13. března na finálových závodech Světového poháru v nizozemském Heerenveenu však bude chybět z důvodu doléčení svalového zranění nohy, které ji omezovalo před posledním mistrovstvím světa v Berlíně.

Po relaxaci začne náročná příprava pro cyklistické závody olympijských her 2016 v Riu. Dosavadní cyklistický trénink měl pro Martinu pozitivní účinek i v rychlobruslařské přípravě, neboť se zlepšila její výkonnost také na kratších tratích. Po úspěšných startech na třech zimních olympiádách se chce dokonale připravit i na své první letní olympijské hry, a proto je relaxace a regenerace v současné chvíli na prvním místě.

TK_Sablikova, Novak.jpgMartina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem na tiskové konferenci