Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Mistrovství České republiky v aquatlonu

Informace o soutěži z pohledu trenéra Jaroslava Formánka

Závodníci CS MV v triatlonu se zúčastnili v sobotu 6. 4. 2013 v rámci předsezonních startů závodu seriálu ČP v aquatlonu v Praze, který byl zároveň závodem mistrovským. Závod absolvovalo přes 250 závodníků všech věkových kategorií. V hlavních kategoriích reprezentovali CS MV závodníci Jan Čelůstka, Lukáš Kočař a Petra Kuříková. Aquatlon je doplňkovým sportem triatlonu – kombinace plavání a běhu, umožňujícím v našich klimatických podmínkách prodloužení triatlonové sezony a zvyšujícím nabídku závodů pro příznivce multisportů. Plavecká část pražského závodu se odehrávala na osmi drahách plaveckého bazénu v Podolí, kde dospělí závodníci absolvovali v dopoledních hodinách 800 m. Atletický stadion Na Děkance se stal dějištěm běžecké části závodu na 5 km. Přestože metereologové slibovali v dlouhodobé předpovědi na sobotu 6. 4. 2013 příjemnější počasí s teplotami nad 7 °C, teplota kolem 3–4°C, zatažená obloha a pofukující větřík vytvářely zdání počasí stále spíše zimního než jarního, což nedávalo naději na kvalitní běžecké časy. Závod byl vedle běžecké výkonnosti i testem odolnosti na chlad. Poněkud na to doplatil Lukáš Kočař, který v běžecké části „zamrzl“. Naopak Petra Kuříková, žijící v Liberci, a Jan Čelůstka, který přijel z chladného Valašska, si s podmínkami poradili a bez problémů získali aquatlonové mistrovské tituly.