Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Memorandum o spolupráci

Veřejná správa využívá nejmodernějších informačních a komunikačních technologií. 

Dnes, 27. listopadu 2008, přesně ve dvanáct hodin podepsal náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem vnitra ČR, Ministerstvem životního prostředí ČR, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zemědělství ČR, Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním, Svazem měst a obcí ČR a Asociací krajů ČR. Memorandum se týká projektu digitální mapy veřejné správy.

Cílem je v blízké budoucnosti zajistit možnost efektivního a uspokojivého využívání dostupných digitálních prostorových dat, a urychlit tak proces zefektivňování veřejné správy a zkvalitnění jejích služeb.

Podpis proběhl v rámci semináře nazvaného jednotné digitální technické mapy - problematika tvorby, aktualizace správy a prezentace dat, který se konal v budově Zeměměřických a katastrálních úřadů.

Hlavními uživateli budou subjekty veřejné správy a občané, a to prostřednictvím siťových služeb i jednotlivých dávkových přenosů dat. Informace budou také využívat složky Integrovaného záchranného systému ČR a Policie ČR.

Základem digitální mapy veřejné správy budou digitální podklady Českého úřadu zeměměřického a katastrálního na celém území České republiky. Digitální mapa veřejné správy vznikne složením digitálních ortofotomap, existujících digitálních a digitalizovaných katastrálních map, digitálních účelových katastrálních map, které byly a budou vytvořeny v rámci činnosti samosprávy, a digitálních technických map, vytvořených v rámci činnosti samosprávy nebo správců.

  

Bc. Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


27. listopadu 2008

Odkazy do noveho okna

Náměstek Zajíček

Náměstek Zajíček 

Detailní náhled

Podpis memoranda 2

Podpis memoranda 2 

Detailní náhled

Podpis memoranda3

Podpis memoranda3 

Detailní náhled

Publikum

Publikum 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem