Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Koronavirus - informace MV

Informace MV pro občany, k jednání zastupitelstev obcí, opatření při volbách a pro cizince na území ČR. 

English English version
 

 1. Aktuality a důležitá upozornění
 2. Vstup na území ČR
 3. Obecné informace
 4. Informace pro cizince
 5. Informace pro obce
 6. Informace psychologického pracoviště
 7. Informace pro školy a školská zařízení

1. Aktuality a důležitá upozornění

 • Vláda vyhlásila nový nouzový stav. Více naleznete zde. Zpřísňuji se pravidla (až na výjimky) zejména pro:
  • nošení respirátorů a roušek (platí povinnost nosit chirurgickou roušku, na vybraných místech je povinný respirátor – zejména veřejná doprava a obchody)
  • volný pohyb na území (od 1.3.2021 zákaz pohybu mezi okresy – více například zde)
  • zavřené budou školy, školky i dětské skupiny
    
 • Dne 26. února 2021 byla schválena aktualizace ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví k podmínkám vstupu do ČR, opatřeni je účinné od 1. března 2021 a naleznete ho zde: https://www.mzcr.cz/ochranne-opatreni-omezeni-prekroceni-statni-hranice-ceske-republiky-s-ucinnosti-od-1-3-2021-do-odvolani/ Informace na webu budou aktualizovány. 

 • S účinností od 26. února 2021 není možné vycestovat do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění covid-19. Zákaz cest do těchto zemí se týká občanů ČR a cizinců s bydlištěm na území ČR. Více informací a výčet zemí, kterých se tento zákaz týká, jsou uvedeny v ochranném opatření Ministerstva zdravotnictví.

 • Dne 14. února 2021 vydalo Ministerstvo zdravotnictví aktualizované ochranné opatření s účinností od pondělí 15. února 2021. Obsahuje zpřesnění podmínek pro vstup a následný pobyt některých kategorií osob, například profesionálních sportovců. Pravidla pro vstup naleznete zde (pdf, 365 kB).

 • Německo od 14. února 2021 zařadilo ČR na seznam oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru. Zároveň dojde ke znovuzavedení kontrol na vnitřních hranicích. Vstup do Německa z České republiky bude umožněn pouze omezenému počtu kategorií cestujících (jako například pracovníkům v dopravě nebo vybraným kategoriím pendlerů), kteří se již na vstupu budou muset prokazovat negativním PCR / antigenním testem ne starším než 48 hodin. Povinnost předkládat negativní test se bude vztahovat i na osoby, které území České republiky využívají pro tranzit do Německa, včetně pracovníků v dopravě. V reakci na tuto situaci byly upraveny podmínky vstupu do České republiky.
  Pracovníci v mezinárodní dopravě, kteří tranzitují přes území České republiky do Německa, budou nově povinni disponovat negativním PCR / antigenním testem ne starším než 36 hodin již na vstupu do České republiky.
  Aktualizaci ochranného opatření naleznete zde.

 • Z důvodu omezení vstupu do okresů Sokolov, Cheb a Trutnov je umožněno cestovat do těchto oblastí přes pozemní hranici pouze z důvodů vymezených krizovým opatřením.

 • Další aktuality a důležitá upozornění (COVID19)
   

Stanovisko Ministerstva vnitra k možnosti distanční účasti členů zastupitelstva kraje na ustavujícím zasedání

Výplata jednorázového příspěvku důchodci 5.000 Kč v roce 2020

Seznam odběrových míst

  

2. Vstup na území České republiky

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 14. února 2020Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy naleznete zdeInformace k podmínkám vstupu do jednotlivých států mají k dispozici zastupitelské úřady v daných zemích a Ministerstvo zahraničních věcí. Karanténní opatření a informace k provádění RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2 jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.
 
Dochází k postupnému obnovování činnosti zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na základě vývoje epidemiologické situace budou postupně uvolňovány možnosti vstupu cizinců ze třetích zemí na území České republiky. Podrobnější informace týkající se pobytu cizinců ze třetích zemí naleznete na stránce Informace k řešení pobytových záležitostí cizinců na území ČR po skončení nouzového stavu.

Pravidla_vstupu_a_navratu_vsech_osob_do_CR_od_05-02-2021_-_20210225.jpg
ke stažení (pdf, 171 kB)

Omezeni_vstupu_cizincu_do_Ceske_republiky_od_30_ledna_2021_-_20210202.jpg
ke stažení (pdf, 136 kB)

TELEFONICKÁ A E-MAILOVÁ LINKA

Po - Čt: 8:00 - 16:00 a Pá: 8:00 - 12:00
+420 974 801 801

Telefonická informační linka poskytuje informace v češtině i v angličtině.

E-mailová linka pro dotazy související s podmínkami vstupu na území ČR: cestovani.covid19@mvcr.cz.
Žádosti o individuální výjimky pro vstup na území nebudou zodpovídány, MV individuální výjimky ke vstupu neuděluje.

  

3. Obecné informace

  

4. Informace pro cizince

  

5. Informace pro obce

  

6. Doporučení psychologického pracoviště Ministerstva vnitra

  

7. Informace pro školy a školská zařízení

  

Print  E-mail