Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Informace pro cizince

English English

!!! UPOZORNĚNÍ !!!
INFORMACE K ŘEŠENÍ POBYTOVÝCH ZÁLEŽITOSTÍ CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČR PO SKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU - OD 18. KVĚTNA 2020 DO 16. ČERVENCE 2020
!!! UPOZORNĚNÍ !!!

  

AKTUALITY A UPOZORNĚNÍ:

 • Speciální razítko osvědčují tolerování pobytu při vycestování
  Cizinci (občané třetích zemí), kterým po 12. březnu 2020 skončila platnost jejich dosavadního oprávnění k pobytu na území ČR, musí opustit území České republiky nejpozději do 16. července 2020. Na tuto dobu nebude cizincům ani nadále vydáván výjezdní příkaz.
  K zajištění snadnějšího průjezdu přes ostatní členské státy Evropské unie vyznačuje Policie ČR do cestovního dokladu speciální razítko. Razítko osvědčuje tolerování cizincova pobytu Českou republikou pro účely informování ostatních členských států Evropské unie v případě tranzitu přes jejich území. Razítko však nezajišťuje automatické umožnění vstupu na území těchto států.
  Pokud tedy budete opouštět území České republiky, doporučuje se před odjezdem se v úředních hodinách dostavit na nejbližší oddělení pobytových agend cizinecké policie (pdf, 51 kB) k vyznačení razítka.
  Pozor - razítko slouží pouze k vycestování. Po vyznačení razítka opusťte území České republiky do 24 hodin, jinak se vystavujete zvýšenému riziku postihu ze strany ostatních členských států Evropské unie, přes které pojedete.

 • Vážení klienti,
  pracoviště MV ČR Zlín bude ve dnech 4. - 5. června 2020 uzavřeno z technických důvodů.
  Děkujeme za pochopení.

 • Oznámení o úpravě provozu pracovišť MV ČR v období od 18. května 2020 do 16. července 2020

 • Vážení klienti,
  došlo k úpravě provozní doby telefonické informační linky. Provozní doba je následující: Po - Pá: od 9:00 do 14:00 hod.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  došlo k úpravě provozní doby telefonické linky na oddělení pobytu cizinců Jihomoravský kraj, Hněvkovského 30/65, 617 00 Brno.
  Provozní doba telefonické linky je následující:
  - Po, St:   8:00 - 11:00 hod. a 13:00 - 17.00 hod.
  - Út, Čt:    8:00 - 11:00 hod. a 13:00 - 14.00 hod.
  Děkujeme za pochopení.

 • Aktuální úřední hodiny pro žadatele o mezinárodní ochranu naleznete zde.

 • Informace o otevření karanténního přijímacího střediska Bělá-Jezová ZDE (pdf, 703 kB)

 • Všechny žádosti o pobytová oprávnění zasílané na pracoviště vlastnoručně podepisujte. Žádosti Ministerstvu vnitra zasílejte poštou nebo prostřednictvím datové schránky - neposílejte je však e-mailem bez zaručeného elektronického podpisu. K žádostem zaslaným prostým e-mailem nebude přihlíženo.

 • Upozorňujeme, že od 1. 1. 2020 dojde ke změně praxe týkající se kopírování dokumentů. Bližší informace zde (pdf, 170 kB).

 • Přehled změn provedených novelou zákona o pobytu cizinců s účinností od 31. července 2019 naleznete zde (pdf, 144 kB).

 • Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat, že nově je možné sledovat stav Vaší žádosti dle čísla jednacího (popřípadě čísla "ŽOV") zde: https://frs.gov.cz/cs/ioff/application-status.
  Děkujeme za pochopení.

 • Vážení klienti,
  pro objednání v Praze a Středočeském kraji slouží pouze jediné telefonní číslo 974 820 680. Provoz telefonické linky se řídí "pravidly pro objednávací linku" (pdf, 326 kB). Zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste na danou linku volali skutečně pouze v případech, kdy se chcete objednat - čtvero informací k telefonickému objednání zde. Provozní doba objednávací linky je: Po - Pá: od 9:00 do 14:00 hod.

​  

  

_______________________
 
Upozornění:
Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,9 MB).

  

Print  E-mail