Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Informace pro cizince

-

English English version

UA_iko.jpg Informace pro občany Ukrajiny

ZÁKLADNÍ INFORMACE
DALŠÍ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE CIZINECKÉ AGENDY
-
PROVOZNÍ UPOZORNĚNÍ - provoz pracovišť OAMP MV
AKTUALITY
 • UPOZORNĚNÍ: Obecná informační linka je po dobu pilotního režimu registrací k prodloužení dočasné ochrany mimo provoz. Objednávací linka dostupná na stejném tel. čísle funguje v běžném režimu. Pro obecné dotazy k imigračním záležitostem, prosím, využijte webové stránky Ministerstva vnitra.

 • POZOR NA PODVODNÉ TELEFONÁTY!
  V posledních dnech zaznamenáváme zvýšené množství podvodných telefonátů. Volající se představují jako úřední orgány (Ministerstvo vnitra ČR, KACPU atd.) a snaží se od volaného vylákat osobní údaje, bankovní nebo jiné citlivé informace. Buďte obezřetní a nikdy tyto informace o své osobě po telefonu nesdělujte.

 • POSKYTOVÁNÍ BEZPLATNÉHO PRÁVNÍHO PORADENSTVÍ ADVOKÁTY PRO ŽADATELE O UDĚLENÍ MEZINÁRODNÍ OCHRANY
  Na základě uzavřené smlouvy mezi Ministerstvem vnitra a Advokátní kanceláří Volopich, Tomšíček & spol., s. r. o., je žadatelům o mezinárodní ochranu zajištěna možnost využít bezplatné právní služby (pdf, 408 kB).

 • UPOZORNĚNÍ
  Provoz pracovišť Odboru azylové a migrační politiky již není nijak omezen
  . Žádosti o pobytová oprávnění musí být podány v době či lhůtě stanovené zákonem, překážka v podobě omezení provozu pracovišť OAMP MV ČR odpadla.

  УВАГА
  Графік роботи відділів Департаменту з питань притулку та міграційної політики (ОАМП МВ ЧР) вже жодним чином не обмежен
  . Заяви на отримання дозволу на проживання мають бути подані у встановлені законодавством терміни, перешкоду у вигляді обмеженного графіку роботи робочих місць ОАМП МВ ЧР було усунуто.

 • MEZINÁRODNÍ OCHRANA
  Na základě mimořádného opatření odboru zdravotnického zabezpečení MV je pro podávání žádostí o udělení mezinárodní ochrany na území České republiky od soboty 19. 2. 2022 příslušné pouze přijímací středisko Zastávka.
  Adresa přijímacího střediska Zastávka je Havířská 514 664 84, Zastávka, Brno - venkov; Telefon 00420 546 411 130.

 • ZMĚNY V ZÁKONĚ O POBYTU CIZINCŮ
  Přehled změn v zákoně o pobytu cizinců s účinností od 2. srpna 2021 naleznete ZDE (pdf, 396 kB).

 • ZKOUŠKA Z ČESKÉHO JAZYKA - A2
  S účinností od 1. září 2021 se navyšuje úroveň zkoušky z češtiny pro účely získání trvalého pobytu na úroveň A2. Zkoušku této vyšší úrovně budou skládat občané třetích zemí, kteří podají žádost o trvalý pobyt 1. září 2021 a později. Více informací naleznete ZDE.
  Podrobné informace ke zkoušce z češtiny naleznete ZDE.​

-

  

Upozornění: Tyto webové stránky jsou v současné době ve výstavbě a jsou průběžně doplňovány. Obsah jednotlivých článků nelze považovat za kompletní znění zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR (pdf, 1,8 MB).

  


Odbor azylové a migrační politiky, 16. ledna 2023

Print  E-mail