Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Posttraumatická péče pro příslušníky bezpečnostních sborů – vzdělávání českých odborníků

Dne 13. 4. 2015 proběhla na Ministerstvu vnitra celodenní vzdělávací akce pro psychology bezpečnostních sborů s americkým expertem dr. Markem Kamenou. Tématem byla psychologická a posttraumatická péče pro příslušníky uniformovaných složek. Akci organizovalo psychologické pracoviště Policejního prezidia ve spolupráci s odborem bezpečnostní politiky MV. 

Dr. Kamena je bývalý policista, klinický psycholog a odborník v oblasti intervenční pomoci policistům. Od roku 2013 je předsedou Kalifornské psychologické asociace a je zakladatelem, ředitelem a vedoucím výzkumu First Responders Support Network (FRSN, www.frsn.org) v Kalifornii, USA. Působí také v terapeutickém týmu programu pro policisty a hasiče West Coast Post Trauma Retreat (WCPR, www.wcpr2001.org). Je autorem knihy Counselling Cops: What Clinicians Need to Know. Tuto knihu napsal spolu se svou kolegyní Ellen Kirschmanovou, s jejíž knihou Život s policajtem se můžete nově setkat i u nás -  vyšla v nakladatelství Grada.

Účastníci byli seznámeni s posledními poznatky týkajícími se traumatu u policistů a posttraumatické stresové poruchy (PTSP), se zkušenostmi a s průběhem terapeutického programu ve WCPR a s různými dotazníky pro hodnocení PTSP, z nichž některé PhDr. Kamena vyvinul. Psychologové MV budou tyto materiály adaptovat pro praxi psychologů bezpečnostních sborů.

 

Mgr. Michaela Kvasničková
OPe, odd. pers. rozvoje a psych. služeb
 

Odkazy do noveho okna

Foto 1.JPG

Foto 1.JPG 

Detailní náhled

Foto 2.JPG

Foto 2.JPG 

Detailní náhled

Foto 3.JPG

Foto 3.JPG 

Detailní náhled

Foto 4.JPG

Foto 4.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem