Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Stabilizace a motivace. Vít Rakušan jednal s odboráři bezpečnostních sborů

V Poslanecké sněmovně se dnes uskutečnila další z pravidelných schůzek ministra vnitra Víta Rakušana se zástupci odborářů bezpečnostních sborů. Hlavním tématem byla nutnost pokračovat ve stabilizaci Policie České republiky. 

Jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem se účastnili představitelé Nezávislého odborového svazu Policie České republiky a Unie bezpečnostních složek. Společně diskutovali především o situaci v policejním sboru. „Bavili jsme se o tom, co se nám vloni společně povedlo. Tedy například o růstu tarifních platů o 10 %, u začínajících policistů dokonce až o 17 %. Podařilo se nám také zajistit příspěvek na stravování, který vyplácíme i letos,“ uvedl ke schůzce Vít Rakušan.

Nejdůležitější část schůzky se však týkala aktuální situace. Ministr vnitra se s odboráři shodl, že je nutné stanovit si pro letošní rok priority, kterým se budou společně věnovat. Mezi ty patří především stabilizace bezpečnostních sborů, zajištění stabilizačního příspěvku, motivace mladých lidí vstoupit do policejního sboru a zajištění takových platových podmínek, aby zkušení policisté od sboru neodcházeli. „Opět jsem potvrdil, že na výsluhy sahat nebudeme. Musíme si ovšem říct, že výsluhy jsou téma pro zkušené policisty, je třeba se ale bavit také o tom, jak motivovat mladé policisty. To je něco, o čem chceme letos jednat,“ dodal ministr vnitra.

Vít Rakušan také odboráře informoval, že téma vnitřní bezpečnosti bude hlavním tématem příští Bezpečnostní rady státu. Na ní kolegy z vlády mimo jiné seznámí s tím, co je třeba udělat, aby vnitřní bezpečnost zůstala v současné míře zachována.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Print  E-mail