Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Memorandum o porozumění stvrdilo další pomoc Ministerstva vnitra Ukrajině. Tentokrát pro ukrajinskou policii

Ministr vnitra Vít Rakušan a velvyslanec Ukrajiny Yevhen Perebyinis podepsali memorandum o porozumění. Ukrajinská ambasáda tak od Ministerstva vnitra získá finanční dar pro ukrajinskou policii na vybrané ochranné prostředky, kterých má policie na Ukrajině nedostatek. 

 

Národní policie Ukrajiny se v souvislosti s ruskou agresí mimo jiné potýká s nedostatkem tzv. taktických brýlí, které poskytují zvýšenou ochranu zraku při zásazích. Na základě memoranda o porozumění, které dnes, 13. června 2022, podepsali ministr vnitra Vít Rakušan a velvyslanec Ukrajiny v Česku Yevhen Perebyinis, získá Velvyslanectví Ukrajiny dar od Ministerstva vnitra 3,2 mil. Kč. Za něj pořídí a ukrajinské policii poté předá právě zmíněné taktické brýle.

„Je pochopitelné, že armáda má dnes na Ukrajině z hlediska vybavení přednost. Když jsme ale dostali otázku, zda bychom dokázali pomoci také ukrajinské policii, nebylo o čem diskutovat. Samozřejmě dokážeme a udělali jsme to rádi,“ vysvětlil ministr vnitra Vít Rakušan. Poděkoval také ukrajinskému velvyslanci za jeho aktivity, které i v těchto pro Ukrajinu těžkých časech pomáhají výrazně rozvíjet česko-ukrajinské vztahy.

O potřebě pořídit taktické brýle pro Národní policii Ukrajiny informovala ukrajinská strana s odůvodněním, že jejich původní zásoby musela tamní policie odevzdat ukrajinské armádě.

Dar poskytne Ministerstvo vnitra ze svého Programu bezpečnostní a rozvojové spolupráce a jeho výši už koncem minulého měsíce schválila vláda (zde). Částku resort vnitra pošle na humanitární účet Velvyslanectví Ukrajiny v České republice a podmínkou stvrzenou v memorandu je využití daru pouze na pořízení taktických brýlí.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Print  E-mail