Ministry of the interior of the Czech Republic  

Go

Modern Administration


Quick links: Sitemap Text version Česky Fulltext search


 

Main menu

 

 

Náměstek ministra vnitra navštívil Albánii

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek vystoupil dnes, 27. února, společně s albánským ministrem vnitra Sandërem Lleshajem, na konferenci o bezpečnosti silničního provozu v Tiraně, kde představil český projekt Fondu zábrany škod. 

Na konferenci o bezpečnosti silniční dopravy vystoupili náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek a náměstek generálního ředitele HZS František Vavera. Představili účastníkům konference Fond zábrany škod, do kterého přispívají české pojišťovny třemi procenty z vybraného povinného ručení. Z těchto finančních prostředků se nakupuje technika a vybavení pro policii, hasiče a záchranáře nebo se z nich financují preventivní programy.

„Bez tohoto fondu by bylo velmi obtížné udržovat technické vybavení těchto složek. Albánským partnerům jsme nabídli pomoc při zavádění obdobného systému,“ říká Jakub Kulhánek. Účastníky konference seznámil i s vývojem nehodovosti na českých silnicích, kde za posledních 30 let klesl počet tragických nehod zhruba na polovinu.

V Tiraně Jakub Kulhánek ujistil albánskou stranu, že integrace zemí západního Balkánu je prioritou české zahraniční republiky. „Podporujeme zahájení přístupových rozhovorů s Albánií. Členství západobalkánských zemí v Evropské unii je pozitivní nejen pro ně, ale i pro samotnou Unii. Spolupráce všech evropských zemí je jedinou cestou, jak udržet mír a prosperitu v Evropě,“ komentoval jednání náměstek Kulhánek.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

Links to new window

f_01 Jakub Kulhánek a František Vavera

f_01 Jakub Kulhánek a František Vavera 

View larger image

f_02 Jakub Kulhánek

f_02 Jakub Kulhánek 

View larger image

Print  E-mail