Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra podpoří další humanitární projekty na Ukrajině

Zlepšení zdravotní péče a životních podmínek lidí, kteří museli opustit své domovy, nebo snížení počtu zranění a úmrtí způsobených válkou. K tomu přispějí peněžní dary Ministerstva vnitra na podporu čtyř projektů na Ukrajině, které dnes, 25. října 2023, schválila vláda. 

V reakci na pokračující ruskou agresi na Ukrajině Ministerstvo vnitra podpoří finančně čtyři projekty na Ukrajině částkou 15,57 milionu korun. Tyto projekty přispějí k léčbě vážně nemocných dětí či psychologické a sociální asistenci pro osoby, které musely opustit své domovy. Další pomohou zvýšit povědomí obyvatel o rizicích min a nevybuchlé munice a zajistí technické vybavení pro ukrajinskou kriminální policii.

„Cílem je, aby se v oblastech Ukrajiny, kde už se nebojuje, situace co nejvíce stabilizovala. Těmito projekty pomáháme zlepšit nejen bezpečnost, ale i životní podmínky místních obyvatel,“ sdělil ministr vnitra Vít Rakušan.

Finanční dar z programu Ministerstva vnitra MEDEVAC podpoří Západoukrajinské centrum pro specializovanou dětskou léčbu ve Lvově. Tam dojde k navýšení počtu lůžek a částečné rekonstrukci centra. Projekt tak zlepší podmínky k léčbě vážně nemocných dětí.

Finanční prostředky, tentokrát z programu Ministerstva vnitra Pomoc na místě, pomohou v asistenčních centrech na západní Ukrajině s poskytováním kvalitní psychologické a integrační pomoci válečným uprchlíkům. Další projekt přispěje v Charkovské oblasti ke snížení počtu zranění a úmrtí způsobených nášlapnými minami a nevybuchlou municí.

Za peněžní dar pro službu kriminální policie Zakarpatské Ukrajiny bude nakoupena výpočetní technika, kterou policisté využijí pro odhalování a vyšetřování kriminality, popřípadě válečných zločinů.

Klára Dlubalová
odbor komunikace Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem