Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nelegální migrace. Hlavní téma jednání Víta Rakušana s jeho bavorským protějškem

Nelegální migrace či aktuální opatření, která realizuje česká policie. Hlavní témata, o kterých dnes, 12. září 2022, hovořil v Mnichově ministr vnitra Vít Rakušan se svým bavorským protějškem Joachimem Herrmannem. 

Hlavním tématem dnešního jednání českého a bavorského ministra vnitra byla narůstající nelegální migrace. Vít Rakušan na setkání uvedl, že Česká republika situaci v oblasti nelegální migrace intenzivně řeší a česká policie již přijala řadu opatření. Například zřídila dvě registrační pracoviště v Břeclavi a Holešově, kde dochází k prvotní identifikaci a provedení registračních úkonů u zadržených osob.  „Policie také provádí namátkové kontroly poblíž hranic se Slovenskem a na významných silničních a železničních tazích ve vnitrozemí. Důsledně dbáme na dodržování mezinárodních závazků,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že o této problematice minulý týden hovořil i se slovenským ministrem vnitra.

I přestože Česká republika zaznamenala nárůst nelegální migrace, stále platí, že je pro  cizince i nadále tranzitní, a nikoliv cílovou zemí. Nárůst počtu zjištěných nelegálních migrantů se navíc nijak neprojevil ve statistikách kriminality.

Oba ministři na jednání také ocenili vzájemnou policejní spolupráci, která dlouhodobě usnadňuje každodenní práci policistů na společných hranicích. Důkazem je například služba našich policistů ve Společném centru  policejní a celní spolupráce ve Schwandorfu nebo pravidelná setkávání policejních orgánů v rámci česko-bavorské regionální skupiny, která jsou klíčová pro sdílení a výměnu informací.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations


12. září 2022

vytisknout  e-mailem