Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

České republice se daří vracet nelegální migranty na základě dublinského nařízení

Včera, v úterý 10. listopadu 2015, odletělo z České republiky 40 cizinců, kteří předtím nelegálně vstoupili na naše území. Cizinci byli vráceni na základě dublinského nařízení do členské země EU, kde předtím požádali o azyl.  

 

„Je dobře, že se nám daří využívat dublinské nařízení a nelegální migranty v rámci možností zákonně vracet tam, kde požádali o azyl. V této situaci považuji dodržování platných dohod za zásadní podmínku pro to, aby se nám migrační krizi dařilo čelit,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Skupina 40 migrantů, kteří se na základě dublinského nařízení vrátili do země EU, kde požádali o azyl, byla převezena z detenčního zařízení v Drahonicích. Na základě toho se v zařízení mezi některými cizinci rozšířila nepravdivá informace, že byli cizinci vráceni do země původů. Proto někteří z klientů začali avizovat, že by mohli začít držet hladovku, tuto mylnou informaci jim však zaměstnanci zařízení vysvětlili.

Přibližně 28 klientů odmítalo sníst zpočátku v úterý jídlo, někteří z nich si ho však nakonec vzali na pokoje. Dnes, ve středu 11. listopadu, odmítlo převzít snídani 40 klientů. V tuto chvíli však není zřejmé, zda a kolik klientů zahájilo systematickou hladovku, kteří z nich pouze nepřišli na snídani, ani to, zda se jedná stále o stejné osoby. Toto bude zřejmé až v průběhu dne. Situaci proto budeme nadále monitorovat.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem