Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zástupci MV, České advokátní komory a nevládních organizací se domluvili na pravidlech poskytování právního poradenství v detencích

Dnes, 3. listopadu 2015, se na Ministerstvu vnitra pod vedením prvního náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka uskutečnilo jednání s vedoucími zařízení pro zajištění cizinců. Na jednání byli dále přítomni zástupci České advokátní komory, Arcidiecézní charity a Organizace pro pomoc uprchlíkům. 

 

Cílem zmíněného setkání bylo nastavení parametrů spolupráce mezi Správou uprchlických zařízení a poskytovateli právního poradenství v zařízeních pro zajištění cizinců. Zástupci Ministerstva vnitra, České advokátní komory a neziskového sektoru si vyjasnili některé otázky související s poskytováním právního poradenství klientům detenčních zařízení.

„S vedením zařízení pro zajištění cizinců se scházíme pravidelně. Opakovaně jsme se věnovali otázce poskytování právního poradenství, i proto se dnešního jednání zúčastnili zástupci České advokátní komory. Dnes jsme konkretizovali podmínky, za kterých bude zajištěným cizincůmposkytováno právní poradenství. Nastavili jsme standardy, které sjednocují postupy ve všech zařízeních pro zajištění cizinců. V případě potřeby jsme samozřejmě otevřeni dalšímu jednání,“ uvedl po setkání první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.
 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem