Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Evropská komise je s dosavadní implementací služebního zákona spokojená

Dnes, 15. října 2015, proběhlo další kolo jednání v souvislosti s implementací zákona o státní službě se zástupci Evropské komise.  

Jednání se zúčastnili náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, státní tajemník Ministerstva práce a sociálních věcí Petr Smrček, první náměstek ministryně práce a sociálních věcí Petr Šimerka, náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Olga Letáčková, zástupci MV, MF, MMR a Úřadu vlády. Ti dnes informovali o průběhu implementace služebního zákona zástupce Evropské komise pod vedením Zoltana Kazatsaye, náměstka generálního ředitele Generálního ředitelství Evropské komise pro zaměstnanost, sociální věci a začleňování.

„Šlo již o v pořadí čtvrté jednání s Evropskou komisí k implementaci služebního zákona. Komisi jsme informovali o hlavních krocích, které v tomto procesu proběhly od dubna loňského roku do současnosti. K tématům patřilo kupříkladu vydávání prováděcích předpisů ke služebnímu zákonu, otázka systemizace, výběrových řízení či úřednické zkoušky. Evropské komisi jsme poskytli veškeré informace týkající se základních pilířů služebního zákona z hlediska současného stavu jejich naplnění,“ představil průběh jednání náměstek pro státní službu Josef Postránecký.

Evropská komise pozitivně zhodnotila proces dosavadní implementace. Také ocenila, že Česká republika přistupuje k naplňování služebního zákona zodpovědně. Podle Zoltana Kazatsaye dosáhla Česká republika v oblasti implementace služebního zákona opravdu znatelných pokroků. Termín další schůzky v tuto chvíli není stanoven.
 
Lucie Nováková
ředitelka tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem