Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Koordinační porada ministra vnitra a dotčených složek k vyhodnocení opatření v souvislosti s migrační vlnou

Zítra v dopoledních hodinách se na pokyn premiéra Bohuslava Sobotky na Ministerstvu vnitra uskuteční jednání pod vedením ministra vnitra Milana Chovance týkající se možného přílivu migrantů v rámci aktuální migrační vlny.  

 

Na jednání budou dále přítomni 1. náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, 1. náměstek policejního prezidenta plk. Martin Vondrášek, ředitel Služby cizinecké policie plk. Milan Majer, ředitel odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman, ředitel Správy uprchlických zařízení Miloslav Koudelný a ředitel odboru operačního řízení HZS ČR plk. Luděk Prudil.
 
Ministerstvo vnitra a Policie ČR v současné době situaci v okolních státech monitorují a veškeré informace průběžně vyhodnocují. Ministerstvo vnitra a bezpečnostní složky jsou připraveny reagovat na aktuální vývoj s tím, že existuje několik scénářů, jak danou situaci řešit. V tuto chvíli nelze jednoznačně říci, jakou trasu tito lidé zvolí, a zda vůbec půjdou a v jakém počtu, dál přes Českou republiku.
 
Na jednání budou předloženy jednotlivé scénáře dle vývoje situace, se kterými ministr vnitra Milan Chovanec seznámí předsedu vlády Bohuslava Sobotku a další členy vlády.
 
 
 
Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem