Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Anketa obcím – zjištění podpory zavedení přímé volby starostů

 

V souvislosti s úkolem zpracovat legislativní změnu týkající se zavedení přímé volby starostů je aktuálně realizována anketa pro obce, jejíž cílem je zjistit předběžnou informaci o názoru na přímou volbu starostů. Anketa je dobrovolná, žádné obce nebudou urgovány o její vyplnění. Anketa byla rozeslána 11. března 2011 a je ohraničena 30. březnem 2011. Vyhodnocení a zveřejnění ankety proběhne 31. března 2011.
 
Všechny obce (s výjimkou statutárních měst) byly proto osloveny náměstkem ministra vnitra pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví JUDr. Františkem Vaverou, Ph.D., s jednoduchým dotazem, zda podporují zavedení přímé volby starostů (očekáváme odpovědi ano či ne) a určení velikostní kategorie obce (dopis viz níže).
 
Otázka možnosti přímé volby starostů je pravidelně diskutována zástupci Ministerstva vnitra se zástupci obcí na řadě setkání, mj. i na letošních Dnech malých obcí (Vyškov, Praha) a dalších setkání mikroregionů a starostů.
 
Podrobnější informace k možnosti zavedení přímé volby starostů (materiál schválený vládou – analýza) pro zpracování paragrafového lze najít na stránkách www.mvcr.cz/odk (v sekci aktuálně).
 
 
Zpracoval: odbor dozoru a kontroly veřejné správy
Praha 15. března 2011
 
 
 
Rozeslaná anketa pro starosty obce:
 
Vážená paní starostko,
Vážený pane starosto,
 
Ministerstvo vnitra pracuje na aktuálním úkolu návrhu legislativních změn nezbytných pro zavedení přímé volby starostů, který vyplynul z programového prohlášení vlády a na něj navazujícího usnesení vlády č. 8 ze dne 5. ledna 2011. 
Velmi rádi bychom znali i Váš názor, a proto si dovoluji obrátit se na Vás se dvěma krátkými anketními dotazy: 
 
  • Podporujete zavedení přímé volby starostů?
(odpovězte, prosím, „ano“ nebo „ne“)
 
  • Jaká je velikostní kategorie Vaší obce?
Vyberte obec, prosím, z následujících velikostních kategorií a uveďte pouze písmeno odpovídající zvolené možnosti:
  • obec do 500 obyvatel
  • obec od 501 do 1 000 obyvatel
  • obec od 1 001 do 1 500 obyvatel
  • obec od 1 501 do 3 000 obyvatel
  • obec od 3 001 do 5 000 obyvatel
  • obec od 5 001 obyvatel
 
V případě, že se do ankety zapojíte, odpovězte nám prosím nejlépe ihned na e-mailovou adresu odesílatele (postačí dát „odpovědět“). Anketa bude ukončena 30. 3. 2011.
Tato anketa je samozřejmě dobrovolná, nemáme žádný zájem zatěžovat Vás tímto dotazem a není třeba reagovat, pokud se nechcete ankety z jakéhokoliv důvodu zúčastnit. Nepožadujeme také zdůvodnění Vašeho názoru. Pro účel této ankety postačí jen Vaše ano či ne a sdělení, do které z uvedených velikostních kategorií Vaše obec náleží. Budete-li chtít přesto své názory připojit, zašlete je prosím v komentáři.
                Pokud Vás tato problematika blíže zajímá, dovoluji si upozornit na související zpracovanou analýzu, která je dostupná na webové adrese www.mvcr.cz/odk
Předem děkuji za spolupráci a za Váš čas při vyplnění ankety.
 
S pozdravem
JUDr. František Vavera, Ph.D., v. r.
náměstek ministra vnitra pro
veřejnou správu, legislativu a archivnictví
 
 
 

vytisknout  e-mailem