Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se zúčastnil pravidelného jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Bruselu

Ministr vnitra Martin Pecina se v pondělí 30. listopadu 2009 zúčastnil v Bruselu pravidelného jednání Rady ministrů pro spravedlnost a vnitřní věci.  

Ministři vnitra členských zemí Evropské unie mj. projednávali následující body:
  • Vízový informační systém
  • Schengenský informační systém druhé generace
  • Rozhodnutí Rady opravňující podepsání Dohody mezi EU a USA o zpracovávání a předávání údajů o finančních transakcích z EU do USA pro účely Programu pro sledování financování terorismu
  • Víceletý program v oblasti svobody, bezpečnosti a spravedlnosti, tzv. Stockholmský program
  • Společný evropský azylový systém
 
Ministr vnitra Martin Pecina dále podepsal dohodu mezi vládou České republiky a vládou Bulharské republiky o spolupráci v boji proti trestné činnosti a při ochraně veřejného pořádku a bezpečnosti. Za bulharskou stranu podepsal Dohodu místopředseda vlády a ministr vnitra Cvetan Cvetanov. Účelem Dohody je poskytnout policejním a celním orgánům obou států potřebný právní rámec pro efektivní spolupráci v boji proti nejzávažnějším formám trestné činnosti, stanovit základní pravidla pro jejich přímé kontakty a zásady nakládání s vyměňovanými informacemi.
 
Martin Pecina dnes v Bruselu také podepsal Společnou deklaraci o Partnerství pro mobilitu mezi Evropskou unií a Gruzií. Uzavření Partnerství je součástí posilování vztahů mezi EU a Gruzií po konci válečného konfliktu s Ruskou federací v roce 2008. Ke Společné deklaraci se kromě České republiky připojili ministři vnitra Bulharska, Belgie, Dánska, Estonska, Francie, Itálie, Litvy, Lotyšska, Německa, Nizozemska, Polska, Rumunska, Řecka, Švédska a Velké Británie. Za Gruzii deklaraci podepsal místopředseda vlády Giorgi Baramidze zodpovědný za evropskou a euroatlantickou integraci.

vytisknout  e-mailem