Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se zúčastnil pravidelného jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Bruselu

Ministr vnitra Martin Pecina se v pondělí 30. listopadu 2009 zúčastnil v Bruselu pravidelného jednání Rady ministrů pro spravedlnost a vnitřní věci. 

Ministři vnitra členských zemí Evropské unie mj. projednávali následující body:

  • vízový informační systém;
  • Schengenský informační systém druhé generace;
  • rozhodnutí Rady opravňující podepsání Dohody mezi EU a USA o zpracovávání a předávání údajů o finančních transakcích z EU do USA pro účely Programu pro sledování financování terorismu;
  • víceletý program v oblasti svobody, bezpečnosti a spravedlnosti, tzv. Stockholmský program;
  • společný evropský azylový systém.
     

Ministr vnitra Martin Pecina dále podepsal dohodu mezi vládou České republiky a vládou Bulharské republiky o spolupráci v boji proti trestné činnosti a při ochraně veřejného pořádku a bezpečnosti. Za bulharskou stranu podepsal Dohodu místopředseda vlády a ministr vnitra Cvetan Cvetanov. Účelem Dohody je poskytnout policejním a celním orgánům obou států potřebný právní rámec pro efektivní spolupráci v boji proti nejzávažnějším formám trestné činnosti, stanovit základní pravidla pro jejich přímé kontakty a zásady nakládání s vyměňovanými informacemi.

Martin Pecina dnes v Bruselu také podepsal Společnou deklaraci o Partnerství pro mobilitu mezi Evropskou unií a Gruzií. Uzavření Partnerství je součástí posilování vztahů mezi EU a Gruzií po konci válečného konfliktu s Ruskou federací v roce 2008. Ke Společné deklaraci se kromě České republiky připojili ministři vnitra Bulharska, Belgie, Dánska, Estonska, Francie, Itálie, Litvy, Lotyšska, Německa, Nizozemska, Polska, Rumunska, Řecka, Švédska a Velké Británie. Za Gruzii deklaraci podepsal místopředseda vlády Giorgi Baramidze zodpovědný za evropskou a euroatlantickou integraci.

  

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

  


1. prosince 2009

vytisknout  e-mailem