Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reakce Martina Peciny na nepravdivé obvinění ze strany Mirka Topolánka a Lidových novin

Lidové noviny dnes publikovaly nepravdivou informaci, podle níž jsem měl aktivně kontaktovat předsedu ODS Mirka Topolánka s cílem přimět ho ke stažení trestního oznámení na aktéry útoku na koupališti v Hustopečích u Brna. Tuto interpretaci razantně odmítám a k celé záležitosti uvádím následující: 

  1. Nikdy jsem předsedu ODS Mirka Topolánka s cílem přimět ho ke stažení předmětného trestního oznámení aktivně nekontaktoval.
  2. Předseda Topolánek se na mne sám obrátil v souvislosti s incidentem v Hustopečích, aby celou záležitost konzultoval a aby mne mimo jiné požádal o zajištění ochrany mítinků ODS. Tyto rozhovory proběhly na neformální úrovni a měly zpravidla osobní charakter.
  3. V rámci těchto soukromých rozhovorů jsem v reakci na zájem Mirka Topolánka sdělil svůj osobní názor, podle něhož bych na jeho místě celou záležitost řešil v zájmu hladkého průběhu volební kampaně stažením trestního oznámení a v přestupkovém řízení.
  4. Jsem šokován způsobem, kterým se dnes, po více než dvou týdnech, pokouší Mirek Topolánek či někdo z jeho okolí, kdo jím musel být o našich rozhovorech informován, celou záležitost veřejně zneužít a dezinterpretovat. Děje se tak se zřejmým cílem odvrátit pozornost od současných problémů Mirka Topolánka a vytlouci z celé záležitosti předvolební politický kapitál.
  5. Odmítám způsob, kterým s touto dezinformací pracuje redaktor Kolář, nijak se netající svými politickými preferencemi. Se zapnutým diktafonem mne bez předchozího upozornění včera odpoledne „přepadl“ ve foyer sněmovny a snažil se ze mne dostat „doznání“ předem účelově formulovanými otázkami. Nemám a nikdy jsem neměl problém komunikovat otevřeně s novináři. Manipulativní rozhovory na vážné téma za chůze uprostřed jednající sněmovny bez předchozí domluvy ale poskytovat nehodlám. Zvláště pokud je na politickou objednávku připravuje redaktor Kolář z LN.
  6. Je to pro mne bolestné poučení. Od této chvíle zjevně nemohu otevřeně hovořit s předsedou významné parlamentní politické strany, aniž bych se vystavoval následnému riziku osobních lživých útoků.


Ing. Martin Pecina, MBA
ministr vnitra

vytisknout  e-mailem