Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Společné memorandum zástupců Ministerstva vnitra a Asociací krajů České republiky

Dnes 2. června podepsali zástupci Ministerstva vnitra a Asociace krajů České republiky „Memorandum o spolupráci při společné podpoře implementace eGovernmentu do území".  

Ministr vnitra Martin Pecina k tomu řekl: „Podpis memoranda s Asociací krajů České republiky navazuje na memorandum Svazu měst a obcí a je tedy druhým krokem informatizace veřejné správy." Podepsáno bylo zástupci Ministerstva vnitra, cílem je zavedení informační a komunikační technologie a Asociací krajů, jakožto zájmového sdružení právnických osob.“
 
Memorandum bylo podepsáno v souladu s principy a cíli zkvalitňování veřejné správy vytyčenými vládou České republiky. Tyto vize eGovernmentu souvisejí s efektivní veřejnou správou a přátelskými veřejnými službami, strategií rozvoje služeb pro informační společnost i s realizovanými či připravovanými legislativními změnami patrnými například v zákoně č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, v návrhu zákona o základních registrech veřejné správy a v návaznosti na aktivity zejména Ministerstva vnitra a jednotlivých územních samosprávných celků.
 
Cílem eGovernmentu je zefektivnit činnost veřejné správy a zajistit její transparentnost.
 
Základem implementace eGovernmentu do území budou eGON Centra vybudovaná v krajích a v obcích s rozšířenou působností, která poskytnou základní technologickou infrastrukturu a budou plnit i funkci vzdělávacích a administrativních center.
 
Implementace eGovernmentu představuje významný zásah do prostředí veřejné správy. Je provázena řadou legislativních, organizačních a procesních změn, které se dotýkají všech úrovní veřejné správy a mají či mohou mít za následek vznik dalších klíčových kompetencí jak pro ústřední státní správu, tak pro územní samosprávné celky.
 
Pro realizaci zmiňovaných kroků, koordinování a řízení postupů implementace eGovernmentu v území bude ustaven projektový tým, v němž budou zastoupeny všechny smluvní strany tohoto Memoranda o spolupráci. Členy projektového týmu bude jmenovat náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví podle návrhu jednotlivých stran.
 
 
Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí
Odkazy do noveho okna

Family foto

Family foto 

Detailní náhled

Podepisování memoranda

Podepisování memoranda 

Detailní náhled

Zdeněk Zajíček podepisuje memorandum

Zdeněk Zajíček podepisuje memorandum 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem