Státní služba  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Inspekce policie ukončila akci „BIJEC“

Pracovníci Inspekce Policie ČR v pátek 16.1.2009 úspěšně zakončili akci „BIJEC“. Byl podán návrh na zahájení trestního stíhání tří policistů Krajského ředitelství Policie České republiky Jihomoravského kraje, kteří byli zařazeni u Pohotovostního a eskortního oddělení. U jednoho policisty se jednalo o trestný čin ublížení na zdraví a zneužívání pravomoci veřejného činitele a u zbývajících dvou policistů o trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele. 

 
 
Inspekce policie se začala případem zabývat dne 5. 1.2009, kdy bylo zjištěno, že po služebním zákroku policistů zemřel občan Vietnamské národnosti. Šetřením a vyhodnocením důkazních materiálů bylo zjištěno, že při provádění zásahu proti uvedenému občanovi jeden z policistů fyzicky napadl poškozeného a ten na následky těžkých zranění zemřel. Zbývající dva policisté na jednání svého kolegy přihlíželi a nezabránili jeho protiprávnímu jednání.
 
Státní zástupce Okresního státního zastupitelství Brno-venkov akceptoval návrh na zahájení trestního stíhání a proti policistům zahájil trestní stíhání.
 
Ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Jihomoravského kraje byl o případu informován.
 
 
 
 
kpt. Bc. Martina Lídlová
tisková mluvčí 

vytisknout  e-mailem