Odbor azylové a migrační politiky

Státní služba

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání

Sportovní střelci Podhráský a Přívratský mají dvě medaile ze světového poháru v Riu

Úspěšný víkend mají za sebou čeští sportovní střelci Martin Podhráský a Jiří Přívratský. Na světovém poháru v brazilském Rio de Janeiru, který byl zároveň světovou olympijskou kvalifikací, získali zlato a stříbro.

Martin Podhráský kraloval rychlopalné pistoli na 25 m, když ve finále porazil v druhém kole trefou všech pěti terčů Francouze Clémenta Bessaugueta. Jiří Přívratský na třípolohové malorážce na 3 x 20 ran nejdřív ovládl kvalifikaci, ve finále potom nestačil pouze na Fina Alleksiho Leppu a z Ria veze stříbro.

Světový pohár v Brazílii byl zároveň světovou olympijskou kvalifikací. Oba Češi už ale olympijské místo získali v minulosti. Martin Podhráský díky bronzu na loňských Evropských hrách, Jiří Přívratský pátým místem na mistrovství světa 2022 v Káhiře.