Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace o možnostech hlasování a kandidatuře ve volbách do Evropského parlamentu, jež se budou na území České republiky konat ve dnech 24. a 25. května 2019. 

 

Evropske_volby_2019-obr.jpg

Celkové výsledky voleb do Evropského parlamentu konaných na území České republiky ve dnech 24. a 25. května 2019 byly vyhlášeny a uveřejněny ve Sbírce zákonů pod č. 132 s datem rozeslání dne 28. května 2019.

Ode dne rozeslání Sbírky zákonů, resp. dnem následujícím, se počítají lhůty např. pro soudní přezkum či ukončení činnosti okrskových volebních komisí.

Vzory hlasovacích lístků (pdf, 672 kB)
Ministerstvo vnitra zveřejňuje vzory hlasovacích lístků pro volby do Evropského parlamentu. Jedná se o autentickou podobu textu, jak je tištěn na oficiálně distribuované hlasovací lístky (kde se však neuvádí podtisk "vzor"). Pro hlasování je nutné použít lístky doručované voličům domů, popřípadě vydávané voličům okrskovou volební komisí. Vzory zveřejněné na těchto stránkách jsou určeny pouze pro informaci.
 

Upozornění

Upozorňujeme, že poslední novela zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu, vyhlášená pod č. 38/2019 Sb., se na volby do Evropského parlamentu konané ve dnech 24. a 25. května 2019 nevztahuje, neboť ty byly vyhlášeny před nabytím její účinnosti. Bude-li však po nabytí účinnosti uvedené novely, tj. po 2. březnu 2019, vyhlášeno místní referendum, které se bude konat společně s volbami do Evropského parlamentu, předmětná novela v části týkající se změny zákona o místním referendu na něj již dopadá.

Obdobně se na aktuální volby do Evropského parlamentu nevztahuje poslední novela prováděcí vyhlášky č. 409/2003 Sb. k zákonu o volbách do Evropského parlamentu, vyhlášená pod č. 39/2019 Sb.

  

Informace pro kandidáty

  

Informace pro voliče

  

Informace pro voliče - text pro snadné čtení

Ministerstvo vnitra zveřejňuje Informační leták pro voliče v podobě textu určeného pro snadné čtení. Leták byl vytvořen ve spolupráci se Společností pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR. Je tedy určen především pro hendikepované voliče. Ministerstvo vnitra doporučuje zejména obcím a dále zařízením určeným pro hendikepované osoby a pečujícím osobám, aby leták zprostředkovaly těm voličům, kterým může usnadnit výkon volebního práva.

  

Informace pro volební orgány

  

Informace o kandidatuře a hlasování v úředních jazycích (AJ, NJ, FJ) ve formátu pdf

Obchodní podmínky zásilky s obsahem hlasovacích lístků včetně Objednávky dodání hlasovacích lístků platné od 1. března 2019 (pdf, 3,4 MB)

  

Právní předpisy a stanoviska

  

vytisknout  e-mailem