Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Více na platy policistů, hasičů i na investice. Sněmovna udělala první krok ke schválení státního rozpočtu

Více peněz pro resort vnitra, spravedlivé a výrazné navýšení platů policistů i hasičů a další finanční prostředky na nutné investice. Poslanci dnes, 24. října 2018, schválili v prvním čtení návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2019. 

 

Do rozpočtu Ministerstva vnitra se na příští rok podařilo získat o 5,62 mld. Kč více než vloni. „Více prostředků znamená větší bezpečnost i kvalitnější bezpečnostní sbory. To je skvělá zpráva pro všechny občany. Nejde o nic jiného než o investici do bezpečí nás všech. Radost mám také z 8% zvýšení platů policistů a hasičů, což dělá minimálně 2500 korun na osobu. Díky tomu, že 2 % půjdou do tarifu a 6 % do rizikového příspěvku, jsme navíc dosáhli toho, že platy neporostou generálům, ale hlavně policistům a hasičům v přímém výkonu služby,“ uvedl k vyjednanému návrhu rozpočtu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

„Jsem rád, že se nám oproti loňskému roku podařilo zajistit o téměř 2 mld. Kč víc na investice, např. na další zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích či na výstavbu nových požárních stanic v Praze-Holešovicích, Havlíčkově Brodě a Přerově nebo nových objektů policie v Chrudimi a v Praze-Veleslavíně,“ upřesnil ministr vnitra Jan Hamáček.

Celkový rozpočet Ministerstva vnitra na rok 2019 je 77,5 mld. Kč, z toho 71 mld. Kč jde na tzv. běžné výdaje, 5,7 mld. na investice a 0,8 mld. tvoří výdaje na výzkum.


Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem