Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policistky v závodě na 50 km skončily třetí

Dlouholeté reprezentantky Policie ČR v běhu na lyžích uspěly v prestižním závodě krkonošské sedmdesátky. 

 

V sobotu 3. března 2018 se v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně konal již 63. ročník Krkonošské 70 LAWI. Na start jednoho z nejstarších a nejtěžších závodů po hřebenech Krkonoš se letos postavilo 701 závodníků – jednotlivců a pětičlenných hlídek, kteří své síly změřili na tratích 25, 50 a 70 km.

Po dlouhých 20 letech nastoupilo do závodu hlídek Krkonošské 70 LAWI pod patronací UNITOP ČR družstvo mužů a žen policejní reprezentace v běhu na lyžích. Tým mužů ve složení: René Sikora, František Karlík, Pavel Kocián, Pavel Hrdina a Tomáš Kyncl absolvoval jeden z nejdelších závodů v Evropě. Sedmdesátikilometrovou trať policisté ujeli v čase 5:04:26, což stačilo na krásné 16. místo z 69 startujících družstev.

Lépe se dařilo našim policistkám v závodě hlídek na 50 km. Lucie Hamanová, Kateřina Hulínová, Marcela Hloušková, Dagmar Tučková a Růžena Randáková předvedly skvělé výkony a časem 4:18:44 vybojovaly třetí místo. „Z medaile máme velkou radost, užily jsme si perfektně připravenou trať i krásy našich Krkonoš. Těšíme se na další ročník závodu, jsme sehraný tým,“ řekla v cíli s úsměvem Lucie Hamanová, čtyřnásobná vítězka policejního mistrovství ČR v běhu na lyžích. Bronzová medaile potěšila i celý realizační tým pod vedením trenéra reprezentace Pavla Přibyla. „Chtěl bych pochválit všechny svěřence, protože dnešní závody byly hodně náročné. Policisté předvedli dobrou fyzickou kondici a soudružnost týmu. Opět dokázali, že dlouhodobě patří k našim nejlepším reprezentantům, kteří se neztratí ani mezi profesionálními běžci,“ uvedl Pavel Přibyl.

kpt. Mgr. Petra Srnková

foto do článku.jpg

vytisknout  e-mailem