Odbor azylové a migrační politiky  

Přejdi na

Státní služba  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policistky v závodě na 50 km skončily třetí

Dlouholeté reprezentantky Policie ČR v běhu na lyžích uspěly v prestižním závodě krkonošské sedmdesátky. 

V sobotu 3. března 2018 se v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně konal již 63. ročník Krkonošské 70 LAWI. Na start jednoho z nejstarších a nejtěžších závodů po hřebenech Krkonoš se letos postavilo 701 závodníků – jednotlivců a pětičlenných hlídek, kteří své síly změřili na tratích 25, 50 a 70 km.

Po dlouhých 20 letech nastoupilo do závodu hlídek Krkonošské 70 LAWI pod patronací UNITOP ČR družstvo mužů a žen policejní reprezentace v běhu na lyžích. Tým mužů ve složení: René Sikora, František Karlík, Pavel Kocián, Pavel Hrdina a Tomáš Kyncl absolvoval jeden z nejdelších závodů v Evropě. Sedmdesátikilometrovou trať policisté ujeli v čase 5:04:26, což stačilo na krásné 16. místo z 69 startujících družstev.

Lépe se dařilo našim policistkám v závodě hlídek na 50 km. Lucie Hamanová, Kateřina Hulínová, Marcela Hloušková, Dagmar Tučková a Růžena Randáková předvedly skvělé výkony a časem 4:18:44 vybojovaly třetí místo. „Z medaile máme velkou radost, užily jsme si perfektně připravenou trať i krásy našich Krkonoš. Těšíme se na další ročník závodu, jsme sehraný tým,“ řekla v cíli s úsměvem Lucie Hamanová, čtyřnásobná vítězka policejního mistrovství ČR v běhu na lyžích. Bronzová medaile potěšila i celý realizační tým pod vedením trenéra reprezentace Pavla Přibyla. „Chtěl bych pochválit všechny svěřence, protože dnešní závody byly hodně náročné. Policisté předvedli dobrou fyzickou kondici a soudružnost týmu. Opět dokázali, že dlouhodobě patří k našim nejlepším reprezentantům, kteří se neztratí ani mezi profesionálními běžci,“ uvedl Pavel Přibyl.

kpt. Mgr. Petra Srnková

foto do článku.jpg

Odkazy do noveho okna

závod 1.JPG

závod 1.JPG 

Detailní náhled

závod 2.JPG

závod 2.JPG 

Detailní náhled

závod 3.JPG

závod 3.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem