Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Koronavirus - informace MV

Informace MV pro občany, k jednání zastupitelstev obcí, opatření při volbách a pro cizince na území ČR. 

English English version
 

 1. Aktuality a důležitá upozornění
 2. Vstup na území ČR
 3. Obecné informace
 4. Informace pro cizince
 5. Informace pro obce
 6. Informace psychologického pracoviště
 7. Informace pro školy a školská zařízení

1. Aktuality a důležitá upozornění

 • Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 3. května 2021 aktualizované ochranné opatření k podmínkám vstupu do České republiky. Osoby, které byly očkovány na území České republiky a kterým byl vystaven certifikát Ministerstva zdravotnictví, mohou po uplynutí 14 dnů od plně ukončeného očkování cestovat z oranžových a červených zemí Evropské unie bez nutnosti testování a bez omezení volného pohybu na území. Pozor, tato výjimka se netýká cest z velmi vysoce rizikových zemí (tmavě červených) zemí EU - v současné době jde o Chorvatsko, Kypr, Francii, Litvu, Nizozemí a Švédsko. 

 • Od 27. dubna 2021 byl seznam zemí s extrémním rizikem nákazy rozšířen o Indii (viz ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví). Cestování do těchto zemí je až na výjimky zakázáno. Současně vláda schválila změnu ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ke vstupu do České republiky. Ke stejnému datu bude zakázán vstup osob cestujících ze zemí s extrémním rizikem nákazy do České republiky, kterými jsou v současné době Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Indie, Jihoafrická republika, Keňa, Kolumbie, Lesotho, Malawi, Mosambik, Peru, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe. Výjimku mají občané ČR a občané EU s potvrzením o přechodném pobytu na území ČR a jejich rodinní příslušníci, osoby s trvalým pobytem v ČR a další kategorie stanovené ochranným opatřením. Cestující si musí ještě před příjezdem zajistit termín provedení PCR testu v ČR a musí ihned po příjezdu podstoupit tento PCR test (do 24 hodin od vstupu) a musí setrvat v samoizolaci (nesmí ani do zaměstnání nebo do školy). Samoizolaci ukončí až negativním výsledkem druhého PCR testu, který může být proveden nejdříve desátý den po příjezdu.

 • Další aktuality a důležitá upozornění (COVID19)
   

Stanovisko Ministerstva vnitra k možnosti distanční účasti členů zastupitelstva kraje na ustavujícím zasedání

Výplata jednorázového příspěvku důchodci 5.000 Kč v roce 2020

Seznam odběrových míst

  

2. Vstup na území České republiky

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 3. května 2021Seznam zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy naleznete zdeInformace k podmínkám vstupu do jednotlivých států mají k dispozici zastupitelské úřady v daných zemích a Ministerstvo zahraničních věcí. Karanténní opatření a informace k provádění RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2 jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.
 
Dochází k postupnému obnovování činnosti zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na základě vývoje epidemiologické situace budou postupně uvolňovány možnosti vstupu cizinců ze třetích zemí na území České republiky. Podrobnější informace týkající se pobytu cizinců ze třetích zemí naleznete na stránce Informace k řešení pobytových záležitostí cizinců na území ČR.

OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY, JEJICH RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI A REZIDENTI
Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_obcany_CR_a_rezidenty_od_4_května_2021_-_20210504.jpg
ke stažení (pdf, 221 kB)

CIZINCI (NEREZIDENTI)
Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_cizince_z_3_zemi_od_4_kvetna_2021_-_20210504.jpg
ke stažení (pdf, 237 kB)

Omezeni_vstupu_cizincu_do_Ceske_republiky_od_30_ledna_2021_-_20210505.jpg
ke stažení (pdf, 237 kB)

TELEFONICKÁ A E-MAILOVÁ LINKA
Informační linky zodpovídají pouze dotazy v souvislosti s podmínkami vstupu na území ČR. Informace jsou poskytovány v češtině i v angličtině. Žádosti o individuální výjimky pro vstup na území nebudou zodpovídány, MV individuální výjimky ke vstupu neuděluje.

Telefonní linka: +420 974 801 801, provozní doba Po - Čt: 8:00 - 16:00 a Pá: 8:00 - 12:00
Emailová linka: cestovani.covid19@mvcr.cz
COVID19_infolinka-cas_ve_fronte_-_20210423.jpg
ke stažení (pdf, 393 kB)

  

3. Obecné informace

  

4. Informace pro cizince

  

5. Informace pro obce

  

6. Doporučení psychologického pracoviště Ministerstva vnitra

  

7. Informace pro školy a školská zařízení

  

vytisknout  e-mailem