Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Koronavirus - informace MV

Informace MV pro občany, k jednání zastupitelstev obcí, opatření při volbách a pro cizince na území ČR. 

English English version
 

 1. Aktuality a důležitá upozornění
 2. Vstup na území ČR
 3. Obecné informace
 4. Informace pro cizince
 5. Informace pro obce
 6. Informace psychologického pracoviště

1. Aktuality a důležitá upozornění

 • S účinností od 5. června 12:00 hod. se ruší kontroly na pozemních hranicích s Rakouskem a Německem a opět je možné tyto hranice překračovat na kterémkoliv místě. Cestující však musí počítat s tím, že policie bude provádět namátkové kontroly v příhraničí s oběma státy v rámci výkonu svých pravomocí na území ČR. Na vzdušné hranici se opatření o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic prodlužuje do 30. června 23:59 s tím, že je nově možné pro lety v rámci Schengenu využít všechna letiště.​
   
  Občané ČR, Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska – platí to pro občany s bydlištěm v daných zemích, občané jiných států EU s potvrzeným přechodným nebo trvalým pobytem v těchto zemích a cizinci s přiznaným statusem dlouhodobě pobývajícího rezidenta v těchto zemích mohou přicestovat do ČR bez nutnosti předkládat při vstupu do ČR potvrzení o absolvování testu nebo prokazovat účel cesty nebo zamýšlenou délku pobytu. Toto platí pouze na cesty mezi těmito zeměmi, včetně letecké dopravy.
   
  Občané ČR, občané EU s přechodným nebo trvalým pobytem v ČR a cizinci s přiznaným statusem dlouhodobě pobývajícího rezidenta v ČR se musí při vstupu do Německa i nadále řídit pravidly platnými pro vstup do Německa. Více informací zde https://www.mzv.cz/berlin.
   
  Situace se neustále mění, proto doporučujeme sledovat webové stránky Ministerstva vnitra, které budou průběžně aktualizovány.
   

 • Dne 3. června vydalo Ministerstvo zdravotnictví na základě dnešního jednání mezi premiéry České a Slovenské republiky ochranné opatření, které umožňuje občanům Slovenska, EU občanům s vydaným potvrzením o přechodném nebo trvalém pobytu na Slovensku a cizincům s přiznaným postavením dlouhodobě pobývajícího rezidenta Slovenskou republikou vstup do České republiky bez povinnosti testu nebo karantény, uvedení účelu cesty nebo časového omezení. Stejně tak se mohou bez omezení vrátit z pobytu na Slovensku čeští občané, občané EU s přechodným či trvalým pobytem na území ČR nebo cizinci s přiznaným postavením dlouhodobě pobývajícího rezidenta Českou republikou. Uvolnění omezení cestování je platné pouze pro státní hranici mezi Českou republikou a Slovenskou republikou. V tuto chvíli stále platí, že Slovensko umožňuje překračovat tuto hranici pouze na stanovených hraničních přechodech.

 • Možnost cestování do ČR pro občany vybraných států EU+ a cizince s přiznaným postavením dlouhodobě pobývajícího rezidenta od 15. června 2020

 • Další aktuality a důležitá upozornění (COVID19)

  

2. Vstup na území České republiky

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 5. června 2020. Informace k podmínkám vstupu do jednotlivých států mají k dispozici zastupitelské úřady v daných zemích a Ministerstvo zahraničních věcí. Karanténní opatření a informace k provádění RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2 jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.
 
Dochází k postupnému obnovování činnosti zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na základě vývoje epidemiologické situace budou postupně uvolňovány možnosti vstupu cizinců ze třetích zemí na území České republiky. Podrobnější informace týkající se pobytu cizinců ze třetích zemí naleznete na stránce Informace k řešení pobytových záležitostí cizinců na území ČR po skončení nouzového stavu.

Semafor-vstup_do_CR_po_15-06-2020_-_20200604.jpg
ke stažení (pdf, 387 kB)

E-mailová linka

E-mailová linka pro dotazy související s podmínkami vstupu na území ČR: cestovani.covid19@mvcr.cz

Žádosti o individuální výjimky pro vstup na území nebudou zodpovídány, MV ČR individuální výjimky ke vstupu neuděluje. Informační linka slouží k informování cizinců o podmínkách vstupu na území ČR.

  

3. Obecné informace

  

4. Informace pro cizince

  

5. Informace pro obce

  

6. Doporučení psychologického pracoviště Ministerstva vnitra

  

vytisknout  e-mailem