Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zlepšení zdravotní péče i kroky k omezení nelegální migrace. Programy Ministerstva vnitra podpoří Libanon a Mali

Pomoc Česka umožní zvýšit kvalitu pediatrické nebo kardiologické péče v 10 zdravotnických centrech v Libanonu nebo posílit ochranu dětských migrantů v Mali. Podpora jejich integrace v Mali mimo jiné předejte jejich další migraci na Západ. 

Vláda dnes, 11. května 2022, schválila další pomoc Ministerstva vnitra v rámci programů MEDEVAC a Pomoc na místě. Jde např. o posílení infrastruktury zdravotní péče v Libanonu, který se i v souvislosti s přítomností 855 tisíc uprchlíků potýká s obrovskou ekonomickou krizí. „Zdravotní a humanitární pomoc Ministerstva vnitra i vlády má tradici, ve které budeme pokračovat. Pomáháme tam, kde je potřeba, protože pomoc přímo na místě je nejúčinnější a nejefektivnější,“ vysvětlil ministr vnitra Vít Rakušan. Z daru 5 mil Kč. bude např. zakoupeno zdravotnické vybavení pro oddělení oftalmologie, ultrazvuky nebo chladničky na vakcíny.

K podpoře Libanonu Česko využije i program Pomoc na místě. Konkrétně Ministerstvo vnitra podpoří částkou 18 milionů dva projekty mezinárodních nevládních organizací zaměřené na podporu živobytí chudých Libanonců a syrských uprchlíků v Libanonu. Projekty podporující ochranu a reintegraci dětí a mladistvých v Mali podpoří Česko částkou 25 mil. Kč.

Pomoc je v souladu s prioritami na letošní rok, které v únoru schválila vláda. V souvislosti s ruskou agresí pomáhá Česko oběma programy také Ukrajině.

MEDEVAC a Pomoc na místě

MEDEVAC je vládní program, koordinovaný resortem vnitra, který poskytuje od roku 1993 pomoc v zemích zasažených válkou, konflikty či přírodními katastrofami přijetím zdravotně zasažených obyvatel na léčení do Česka. Od roku 2013 vysílá Ministerstvo vnitra prostřednictvím programu české lékařské týmy do zahraničí, školí zahraniční zdravotnický personál nebo poskytuje podporu projektům na budování tamější zdravotní infrastruktury.

Hlavním cílem programu Ministerstva vnitra Pomoc na místě je boj proti nelegální migraci, posilování azylových systémů, lepší technické vybavení hranic, ochrana žen a dětí a přímá pomoc uprchlíkům. 

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem