Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dekontaminační zařízení z projektu Ministerstva vnitra dezinfikuje Letiště Václava Havla

Ministerstvo vnitra podpořilo projekt na dekontaminaci dopravní infrastruktury od chemických, biologických a radioaktivních látek. Prototypy dekontaminačních zařízení, které byly v rámci projektu vyvinuty, nalezly  uplatnění v boji proti infekci COVID-19. Jedno dekontaminační zařízení v současné době dezinfikuje Letiště Václava Havla, druhé využívá pro dezinfekci prostor Hasičský záchranný sbor Praha. 

 

Projekt Ministerstva vnitra, který byl v roce 2019 dokončen společností DEKONTA, a. s., a Státním ústavem jaderné, chemické a biologické ochrany, v. v. i., vychází ze zkušeností IZS a orgánů ochrany veřejného zdraví v souvislosti s hrozbou nákazy vysoce nebezpečnými nemocemi. Jedná se o dekontaminaci dopravní infrastruktury po zamoření vybranými bojovými chemickými látkami, radioaktivními látkami a biologickými agens, k nimž může dojít buď následkem různých úmyslných činů, v důsledku havárie, či kvůli přítomnosti osob infikovaných vysoce nakažlivými chorobami.

V rámci projektu byly vyvinuty a zkonstruovány tři různé prototypy zařízení pro dekontaminaci různých typů prostor dopravní infrastruktury: Velkokapacitní zařízení DA4 je po instalaci na vhodnou platformu určeno k dekontaminaci tunelů a nástupišť metra či železnice, mobilní zařízení DA2 je vhodné pro plošnou dekontaminaci rozsáhlých podzemních prostor a vozového parku a přenosné zařízení DA1 je určeno k dekontaminaci prostor vnitřků dopravních prostředků, prostor za izolacemi či technologických prostor.

Více o projektu naleznete na stránkách bezpečnostního výzkumu.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem