Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ústřední krizový štáb: Bezpečnostní opatření na Velikonoce nezpřísníme

Distribuce celoobličejových masek nebo možnost uvolňování opatření po Velikonocích. Pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka dnes opět jednal kompletní Ústřední krizový štáb (ÚKŠ). 

 

Důležitým tématem dnešního jednání ÚKŠ byla dle jeho předsedy a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) otázka distribuce a nákupů. I podle zpětné vazby se ukazuje, že se situace ohledně distribuce zlepšila a centralizované nákupy fungují. „V tuto chvíli hasiči distribuují první desítky celoobličejových masek CM6 od Gumáren Zubří, které jsou v kombinaci se správným filtrem účinnější než masky FFP3,“ informoval Jan Hamáček. Jde o vybavení, které Ministerstvo vnitra nakoupilo v rámci krizového nařízení vlády o přednostních dodávkách šesti českých výrobců pro stát.

Velikonoce

Jan Hamáček uvedl, že přes Velikonoce nebudou bezpečnostní složky dělat žádná speciální opatření. ÚKŠ v Česku nechystá ani další zpřísnění opatření, které přes Velikonoce naopak přijalo Polsko a Slovensko. „Po Velikonocích spolu s Ministerstvem zdravotnictví situaci vyhodnotíme, a pokud se potvrdí pozitivní trend, můžeme se po víkendu začít bavit, zda otevřeme další obchody,“ upřesnil s tím, že by mohlo jít např. o malé obchody a některé služby. Diskuse však může začít nejdříve na úterním jednání vládě.

„V tuto chvíli žádám, dodržujte opatření i přes Velikonoce. Situace se zlepšuje právě proto, že většina z nás nařízení dodržuje,“ dodal ministr vnitra. 

ÚKŠ

Kompletní ústřední krizový štáb má cca 30 členů včetně zástupců krajů a opozice. Koná se online jednou týdně ve středu, jednotlivé pracovní skupiny jednají online dle potřeby. Ústřední krizový štáb řídí Stálá pracovní skupina, která na Ministerstvu vnitra jedná každý všední den. Rozdělení ÚKŠ zde.

Důležité odkazy:

  • průběžně aktualizovaný seznam distribuovaných ochranných prostředků za MV zde,
  • průběžně doplňované informace o ÚKŠ včetně statutu zde,
  • seznam českých výrobců, od kterých přednostně nakupuje Ministerstvo vnitra zde,
  • záznamy tiskových videokonferencí zde,
  • informace k současné situaci zveřejňujeme i na twitterovém účtu @vnitro zde,
  • kontakt pro domácí výrobce ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu na covpoint@mpo.cz,
  • webové stránky pro výrobce zde.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem