Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pokračujeme ve zvyšování bezpečnosti: Ministerstvo vnitra poskytne dalších 52 mil. Kč na ochranu škol a úřadů

Ministerstvo vnitra (MV) pokračuje ve zvyšování bezpečnosti měkkých cílů, tedy míst s výskytem většího množství osob. V úterý 16. října 2019 proto MV vyhlásilo druhý ročník dotačního programu na zvýšení ochrany škol a veřejných prostranství úřadů. Jde o podporu neinvestičních projektů pro kraje a hlavní město Prahu. 

Jako vloni jsou dotace určeny např. na financování bezpečnostního pracovníka a strážného, vyhodnocení ohroženosti měkkého cíle, tvorbu bezpečnostních plánů, pořádání cvičení a školení nebo nákup mobilních zábran proti nájezdu vozidla. „První ročník ukázal, že kraje mají o pomoc při posilování bezpečnosti škol a úřadů zájem a podporu získaly až na jeden všechny kraje. Proto je budeme ve zvyšování bezpečnosti motivovat i nadále,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že radost má především z každého projektu, který ještě více zkvalitní schopnost škol čelit závažným násilným a teroristickým hrozbám.
MV na podporu projektů letos vyčlení dokonce 52 mil. Kč, tedy kromě obvyklých 40 milionů také dalších 12 milionů, které kraje nevyčerpaly v prvním ročníku dotačního programu.

Výzva je zveřejněna zde, žádosti mohou kraje podávat do 20. prosince 2019. Program spravuje Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Program je rozdělený na dvě části: na ochranu zabezpečení škol a školních zařízení a na ochranu veřejných prostranství a objektů (akcí) veřejné správy. Žádost o dotaci předkládá kraj, který ji poté může přerozdělit obcím.

Ozbrojený útočník ve škole
V rámci prvního ročníku dotačního programu podpořilo MV např. projekt Jihočeského kraje „Ozbrojený útočník ve škole“, bezpečnostní audit 44 škol zřízených hl. m. Praha nebo vyhodnocení bezpečnosti škol v Královéhradeckém kraji. Celkem tak v prvním ročníku rozdělilo CTHH přes 27 mil. Kč.

Dotační titul je v souladu s vládní koncepcí na zvyšování bezpečnosti měkkých cílů. Kromě MV vyhlásilo podobné dotační tituly také Ministerstvo kultury, dotace plánují vyhlásit také ministerstva dopravy či zdravotnictví. Informace o předchozím ročníku najdete zde.
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem