Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra se kvůli nejasnostem ohledně relokací obrátil na Evropskou komisi

Ministr vnitra Milan Chovanec 21. září 2015 zaslal legislativně právní analýzu, jež upozorňuje na zásadní nejasnosti související se zavedením tzv. povinných kvót, lucemburskému ministrovi pro zahraniční věci a evropské záležitosti Jeanu Asselbornovi, jenž předsedá Radě EU pro spravedlnost a vnitřní věci. 

Dopis, který Ministerstvo vnitra od Jeana Asselborna obdrželo, odpovídá jen na některé ze zásadních dotazů s tím, že ostatní odpovědi může s ohledem na svou působnost poskytnout výhradně Evropská komise jakožto předkladatel původního návrhu rozhodnutí o relokaci. Z tohoto důvodu se včera, 15. října 2015, ministr vnitra s žádostí o stanovisko k některým otázkám obrátil na komisaře pro migraci, vnitřní věci a občanství Dimitrise Avramopoulose. „Jsem toho názoru, že zamyšlení se nad otázkami, které vyplynuly z legislativně právní analýzy Ministerstva vnitra a související výměna argumentů může být přínosem při formulaci všeobecně akceptovatelných pravidel upravujících krizový relokační mechanismus a jejich následné akceptaci příslušnými národními orgány i orgány Evropské unie,“ uvedl v dopise ministr vnitra Milan Chovanec.
 
Níže jsou přiloženy dopisy ministra vnitra Milana Chovance adresované nejprve lucemburskému předsednictví a aktuálně Evropské komisi včetně odpovědi Jeane Asselborna.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem