Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzdělávací program Srozumitelný úřad

Ministerstvo vnitra připravilo vzdělávací program Srozumitelný úřad, který učí úředníky samospráv tvořit srozumitelné texty tak, aby adresáti snadno a rychle porozuměli předávané informaci a mohli splnit své povinnosti. Ve druhé části kurzu se úředníci učí psát zjednodušený text pro osoby ze specifických skupin. Jedná se o adresáty, kteří mají oslabené kognitivní funkce a tím vnímání i stupeň porozumění. Texty jsou určeny i pro cizince a starší seniory, pro které je také vhodné psát ve formátu, pro který se vžilo označení "Easy to Read".

Cílové skupiny: úředníci obcí (II. a III. typu) a krajů

Formát kurzů: 3 dny prezenční školení, na které navazují dva konzultační dny tvořených textů a jeden den vyhodnocení přínosů pro účastníky. Absolventi celého kurzu obdrží osvědčení. Kurzy jsou zdarma.

Termíny: školení Srozumitelný úřad se koná od září 2022 do listopadu 2022 v Lounech. Další kurz bude otevřen od října 2022, nyní není rozhodnuto o jeho přesném místě konání.

Více informací včetně závazné registrace najdete zde:

  • Bude zveřejněno
     

Kontaktní osoby:

  • Realizátorem vzdělávacího programu je Ministerstvo vnitra

  

logo_EU-ESF-OPZ_a_MVCR.jpg

Vzdělávací program je realizovaný v rámci projektu "Implementační jednotka Strategického rámce rozvoje veřejné správy České republiky pro období 2014-2020", reg. č. CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_019/0000125.

  

Odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, 31. května 2022

  

vytisknout  e-mailem