Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soukromoprávní uživatele údajů

Pro připojení do prostředí KIVS/CMS je potřeba se seznámit s provozními podmínkami CMS v dokumentu Provozní podmínky Extranetu CMS a Žádost o zřízení přístupu do Extranetu CMS (verze 1.0.3) (docx, 100 kB). Na poslední straně dokumentu naleznete "Žádost o zřízení přístupu do Extranetu CMS", kterou je potřeba vyplnit a zaslat do datové schránky MVČR (6bnaawp). Do části žádosti "Oficiální název Extranetu" vyplníte typ extranetu, pro který žádost podáváte "Extranet bank a pojišťoven".

Přístup do prostředí CMS je možné realizovat jedním ze tří možných způsobů:

  1. Prostřednictvím Komunikační infrastruktury veřejné správy (KIVS) s využitím komerčních nabídek soutěžených prostřednictvím Ministerstva vnitra. Aktuální KIVS operátoři jsou O2, T-Mobile, ha-vel, České radiokomunikace, Quantcom. Doporučená kapacita linky v tomto případě je 10 Mb/s.

  2. Prostřednictvím metropolitních sítí připojených např. na Integrovanou telekomunikační sít (ITS) MVČR nebo CESNET.

  3. Prostřednictvím Krajských sítí (aktuálně v krajích Vysočina, Plzeňském, Karlovarském, Zlínském, Praha - Mepnet a částečně Pardubickém + další budou-li vybudovány).
    V případě dalších dotazů se obracejte na email kivs@mvcr.cz.

Více informací naleznete v Národním architektonickém plánu (NAP).
 

Po schválení žádosti a splnění všech předpokladů, MVČR postupuje žádost Provozovateli CMS k realizaci. Provozovatel CMS na základě žádosti vystaví předávací protokol s údaji potřebnými pro navázání spojení přes operátora do Extranetu CMS. V předávacím protokolu je zároveň překladová PAT adresa, za kterou je přeložena veškerá komunikace přes Extranet CMS. V některých případech je potřeba PAT adresu nahlásit publikujícímu Subjektu, aby si zajistil úpravu filtrů - viz například Základní registry a RAZR.

V případě dalších otázek ohledně připojení k CMS je možné se obrátit na provozovatele CMS - NAKIT - emailem Pozadavky.CMS@nakit.cz, případně užít odkaz Soubory pro SPUÚ.

Do Vámi zvoleného Extranetu (Extranetu do kterého se připojujete) bude publikován předem vydefinovaný set služeb příslušný pro daný Extranet, resp. budou Vám přístupny služby, které budou danými subjekty publikovány do daného Extranetu. V Extranetu není přístupný portál CMS a subjekt nemá možnost si žádat o služby nad rámec služeb publikovaných pro daný Extranet.

Soubory pro SPUÚ

  


20. ledna 2023

vytisknout  e-mailem