Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Proč se zakázka na modernizaci sítě PEGAS zadává přímo jednomu dodavateli

Proč se zakázka na modernizaci sítě PEGAS zadává přímo jednomu dodavateli
Síť PEGAS je založena na technologii Tetrapol. Výrobky technologie Tetrapol jsou z bezpečnostních důvodů (šifrování proti odposlouchávání, přístup z jiných prostředí k rozhraním sítí Tetrapol atd.) technologiemi se zvláštní péčí. Výrobky Tetrapol jsou zčásti jedinečné pro každou síť Tetrapol ve světě, a proto se vyrábí pouze na objednávku do určité sítě.
 
Základnová staniceZákladnová stanice
Technologie Tetrapol má jediného výrobce. Tím je francouzský podnik, jenž se od 1. 1. 2014 stal součástí firmy Airbus Defence and Space.
Za účelem zajištění bezpečnost jednotlivých sítí Tetrapol již předchůdci Airbus Defence and Space uzavřeli výhradní smlouvy s národními distributory pro každou jednotlivou síť Tetrapol. Pouze tito smluvní partneři mohou dodávat a instalovat toto zboží do jednotlivé sítě Tetrapol, pro kterou jsou výrobcem oprávněni.
 
Z výše uvedených důvodů Airbus Defence and Space vyrábí zboží určené pro určitou síť Tetrapol (v případě ČR síť PEGAS) pouze na objednávku distributora zesmluvněného pro určitý region (stát). Tedy Airbus Defence and Space nikdy nevyrábí toto zboží na objednávku distributora zesmluvněného pro jiný region (jinou jednotlivou síť Tetrapol), ani na zakázku jakéhokoli jiného subjektu, ani pro přímé dodání zákazníkovi sebou samým.
 
Právní předchůdce firmy Airbus Defence and Space, společnost EADS Secure Networks uzavřel dne 30. října 2008 rámcovou smlouvu s Pramacom Prague, spol. s r. o., podle níž je Pramacom Prague spol. s r. o. výhradním zprostředkovatelem technologie Tetrapol pro síť Tetrapol „PEGAS“ v České republice.
Tím je naplněn § 23 odst. 4 písm. a) zákona o veřejných zakázkách a veřejný zadavatel, který nakupuje výrobky technologie Tetrapol pro síť PEGAS, je oprávněn objednat dodávky tohoto zboží od jediného dodavatele formou jednacího řízení bez uveřejnění. Tímto dodavatelem je firma Pramacom Prague, spol. s r. o., která je výhradním smluvním partnerem výrobce technologie Tetrapol pro síť PEGAS.
 


 
 
Zpět na rozcestník PEGAS

 

vytisknout  e-mailem