Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přívětivý úřad obcí III. typu 2023

Ministerstvo vnitra vyhlašuje osmý ročník motivační soutěže Přívětivý úřad. Úřady obcí s rozšířenou působností a úřady městských částí Prahy 1-22 se v ní mohou utkat o titul nejvíce přívětivého úřadu kraje i republiky. 

privetivy_urad-2.PNGSoutěž mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

V loňském ročníku se soutěže zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností, což představuje 55 % ze všech. K vyhlášení nejpřívětivějších úřadů došlo 7. září 2022 v pražském Muzeu Policie České republiky. Na prvním místě celorepublikově se umístil městský úřad v Kolíně, následovaný magistrátem v Liberci a městským úřadem ve Znojmě.

K soutěži pravidelně vychází publikace příkladů dobré praxe.
 

Ke stažení publikace z roku 2022:

Privetivy_urad_obci_III_typu_2022-priklady_dobre_praxe_-_obr.png
Přívětivý úřad obcí s rozšířenou působností 2022 - příklady dobré praxe (pdf, 13 MB)
 

Způsob přihlášení:

Na začátku června 2023 bude obcím s rozšířenou působností rozeslán elektronický on-line dotazník k soutěži Přívětivý úřad 2023 v kategorii obcí III. typu. Obce můžou tento dotazník vyplňovat a elektronicky odeslat odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra do 10. července 2023.
 

O soutěži:

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů měst a městských úřadů (úřadů městských částí Prahy) ve zvyšování přívětivosti úřadu. V prvním ročníku v roce 2016 se do soutěže v kategorii obcí III. typu přihlásilo 190 měst (a městských částí Prahy). Od té doby zůstává soutěž mezi městy oblíbená.
 

Historie soutěže Přívětivý úřad:

Ke stažení:

Kontaktní osoba:

  • Bc. Hana Zelenková, E: hana.zelenkova@mvcr.cz, T: 974 816 597
    Odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy MV ČR

  

Odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, 3. července 2023

  

vytisknout  e-mailem