Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Moderní úřad


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přívětivý úřad obcí III. typu 2022

Ministerstvo vnitra pořádá sedmý ročník motivační soutěže Přívětivý úřad. Úřady obcí s rozšířenou působností a úřady městských částí Prahy 1-22 se v ní mohou utkat o titul nejvíce přívětivého úřadu kraje i republiky. 

Privetivy_urad_obci_III_typu_2019_-_ikonka.pngK soutěži opět vyjde publikace příkladů dobré praxe, které jsou vybírány na základě odpovědí zapojených měst.
 

Způsob přihlášení:

Na konci února 2022 byl obcím s rozšířenou působností rozeslán elektronický on-line dotazník k soutěži Přívětivý úřad 2022 v kategorii obcí III. typu. Obce mohly tento dotazník vyplňovat a elektronicky odeslat odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra do 1. dubna 2022.
 

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v září 2022, oceněné úřady budou s předstihem informovány.
 

O soutěži:

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů měst a městských úřadů (úřadů městských částí Prahy) ve zvyšování přívětivosti úřadu. V prvním ročníku v roce 2016 se do soutěže v kategorii obcí III. typu přihlásilo 190 měst (a městských částí Prahy). Od té doby zůstává soutěž mezi městy oblíbená.
 

Historie soutěže Přívětivý úřad:

Ke stažení:

  

Odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, 25. května 2022

  

vytisknout  e-mailem