Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

eGovernment


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra našlo nejpřívětivější úřady

V úterý 7. června 2016 si v Benešově převzali ocenění z rukou náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy Jany Vildumetzové zástupci nejpřívětivějších úřadů. Vítězem za celou Českou republiku se stal Liberec, na druhém místě skončila městská část Prahy 18 a na třetím Žďár nad Sázavou. Oceněny byly také nejlepší úřady z každého kraje. 

Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo 190 obcí s rozšířenou působností, což je téměř 84 procent všech obcí s rozšířenou působností v České republice (včetně městských částí hl. m. Prahy). Přívětivost a otevřenost se testovala pomocí dotazníkového šetření, který obsahoval na 40 otázek. Ty byly rozděleny do tří kategorií: přístupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu a komunikace s úřadem. Po ověření získaných dat se stanovili vítězové jednotlivých krajů.

V průběhu vyhodnocování se objevilo několik zajímavých praxí, které Ministerstvo vnitra zpracovalo do příručky dobrých praxí. Ta bude sloužit jako inspirace pro další obce a je k dispozici zde.

 

Lucie Nováková
ředitelka odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem