Ministerstvo vnitra České republiky  

Přejdi na

Efektivní veřejná správa


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jsem zastupitel/ka

Ministerstvo vnitra připravilo publikaci pro nové zastupitele obcí "Jsem zastupitel/ka". Publikace nabízí především novým zastupitelům a zastupitelkám praktickou pomůcku pro základní zorientování se v problematice výkonu funkce zastupitele obce a fungování správy obce. Užitečná ale bude i pro ostatní zastupitele.

Publikace se věnuje takovým tématům, jakými jsou například odpovědnost zastupitele, střet zájmů nebo systém odměňování, dále se zaměřuje na základy fungování správy obce. V přehledných kapitolách tak jsou například zpracovány otázky hospodaření a nakládání s majetkem obce, vydávání právních předpisů obce nebo struktura orgánů obce. Publikace v neposlední řadě obsahuje řadu užitečných odkazů a kontaktů. To vše dohromady by mělo zastupitelům a zastupitelkám poskytnout praktického rádce, kterého budou využívat opakovaně.

Ministerstvo vnitra připravilo v elektronické i tištěné verzi již druhé vydání publikace. Elektronickou verzi zaslalo starostům všech obcí se žádostí o její další rozeslání zastupitelům. Tištěnou verzi budeme distribuovat na začátku listopadu úřadům obcí s rozšířenou působností, kde si ji budou moci obce daného správního obvodu vyzvednout.

Ke stažení:

Jsem_zastupitel-ka_-_titulka_2022.PNG
Jsem zastupitel/ka - druhé, doplněné vydání, 2022 (pdf, 5,4 MB)
Jsem zastupitel/ka - druhé doplněné vydání, 1 str. (2022) (pdf, 5,5 MB)

  

Jsem_zastupitel-ka_-_titulka_2018.PNG
Jsem zastupitel/ka - první vydání, 2018 (pdf, 1,5 MB)

  

Odbor strategického rozvoje a koordinace veřejné správy, 13. října 2022

  

vytisknout  e-mailem