Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko získalo od Evropské komise další finanční podporu na zvládání následků migrační vlny způsobené ruskou agresí na Ukrajině

Ministerstvu vnitra se podařilo získat v rámci specifické akce Ukrajina další pomoc z Azylového, migračního a integračního fondu. Nyní Česká republika obdržela 15,2 mil. eur (tj. cca 380 mil. Kč). Získaná pomoc má podpořit soběstačnost a osamostatnění vysídlených lidí, kteří uprchli před ruskou agresí na Ukrajině. Cílem specifické akce je usnadnit těmto lidem integraci do společnosti. 

 

Soubor opatření schválený Evropskou komisí je rozdělen do dvou pilířů podpory. Zaprvé se jedná o podporu bydlení, která držitelům dočasné ochrany pomůže se stěhováním do běžného bydlení. Pomoc bude poskytovaná primárně držitelům dočasné ochrany bydlícím v hromadném bydlení nebo nebytových prostorách, kde náklady za jejich ubytování nese z velké části stát. Druhý pilíř schválený Evropskou komisí se týká podpory kurzů českého jazyka a dalších integračních opatření, jako je pomoc s uznáváním vzdělání nebo poradenství. Cílem je zvýšit možnosti zaměstnání a osamostatnění podpořených osob.

S pomocí finančních prostředků Evropské unie tak dojde k úspoře státních zdrojů, které budou moci být využity na jiné potřeby. Zároveň budou uvolněny kapacity hromadného bydlení a zvýší se možnost získání zaměstnání, což přinese další zdroje do rozpočtu z daní a odvodů.

Projekty budou realizovány prostřednictvím otevřených výzev k předkládání žádostí. Výzvy budou otevřené především krajům a nestátním organizacím. Vyhlášení výzev je naplánováno na leden, respektive únor 2024 (blíže viz harmonogram výzev zde (pdf, 234 kB)).

Spolufinancováno Evropskou unií Barevné RGB.jpg

vytisknout  e-mailem