Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zástupci vnitra, policie a obcí se budou pravidelně setkávat. Nová platforma pomůže řešit aktuální výzvy ve vnitřní bezpečnosti

Řešit aktuální témata v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na místní úrovni nebo zintenzivnit a zefektivnit spolupráci mezi ministerstvem a zástupci samospráv. Takové cíle si klade nově vzniklá platforma složená ze zástupců Ministerstva vnitra, Policie ČR, územních samospráv a případně i další relevantních aktérů. Její první setkání proběhlo na Ministerstvu vnitra v pátek 24. listopadu 2023. 

Jaké jsou možnosti ochrany veřejného pořádku v obcích, které nemají vlastní obecní policii. To bylo téma dnešního prvního setkání platformy, v rámci které se budou pravidelně setkávat zástupci Ministerstva vnitra, Policie ČR a měst a obcí při diskuzi nad tématy v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku. „Mám velkou radost, že jsme se dnes setkali s více než 40 zástupci obcí, a to zejména těch menších z celé České republiky. Základem k tomu, abychom mohli řešit jakékoliv problémy, je hlavně komunikace,“ sdělil Jan Paďourek, vrchní ředitel sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Ministerstva vnitra s tím, že nová platforma bude také sloužit ke sdílení dobré praxe a nápadů, které mohou pomoci zefektivnit zajištění bezpečnosti na lokální úrovni.

Během prvního setkání policisté představili příklady dobré praxe spolupráce Policie ČR a územní samosprávy ve Středočeském kraji. Těmi jsou například kontaktní místa POL POINT, pomocí kterých mohou občané rychle a efektivně komunikovat s policií, nebo projekt Bezpečné město. Odborníci z Ministerstva vnitra pak zase například hovořili o možnostech regulace místních záležitostí veřejného pořádku prostřednictvím obecně závazných vyhlášek.


Klára Dlubalová
odbor komunikace Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem