Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Praze se školí ukrajinští specialisté na popáleniny

Program Ministerstva vnitra MEDEVAC opět pomáhá. Právě v těchto dnech se totiž díky němu koná v Praze školení ve specializaci popálenin, které absolvuje devět lékařů z Ukrajiny a sedm lékařů Armády ČR. Přednášejícími jsou přitom přední odborníci z Velké Británie a České republiky. 

Mezi lety 2023 až 2025 podpoří program Ministerstva vnitra MEDEVAC Ukrajinu pomocí v hodnotě až 150 mil. Kč. Jednou ze součástí pomoci je dvoudenní školení v oboru popálenin, které nyní probíhá v Praze pod záštitou Evropské popáleninové společnosti (EBA).

Ukrajina potřebuje naši pomoc. Ať už jde o vojenskou techniku, finance, nebo materiál. Kromě toho ale také můžeme pomoci při přípravě ukrajinských lékařů na situace, které konflikt bohužel každý den přináší,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Školení, které je zaměřeno na intenzivní péči jak u dospělých, tak dětských i pacientů s popáleninami, se účastní devět ukrajinských lékařů a sedm českých lékařů Armády ČR.

Nejde přitom o první pomoc v souvislosti s popáleninami, které Česko Ukrajině poskytlo. Již na začátku konfliktu se například podařilo z Ukrajiny do Prahy převézt a zachránit vážně popálenou 18měsíční holčičku Julii. Čeští lékaři také pomohli ukrajinskému hasiči, který utrpěl těžká zranění po stoupnutí na minu. V létě tohoto roku se zase v rámci programu MEDEVAC ve Lvově uskutečnila první lékařská mise včetně školení místních lékařů. Čtyři lékaři z Fakultní nemocnice Brno během týdne odoperovali celkem 14 pacientů a na sále strávili 80 hodin.

Klára Dlubalová
odbor komunikace Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem