Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Avízo – Vít Rakušan navštíví Senegal, Ghanu a Rwandu

První místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan odletí ve čtvrtek 27. dubna 2023 na pracovní cestu do Afriky, při které navštíví Senegal, Ghanu a Rwandu. Z pohledu bezpečnosti a migrace je pro Českou republiku a Evropskou unii tento region naprosto klíčový. Hlavní náplní pracovní cesty budou programy Ministerstva vnitra – MEDEVAC a Pomoc na místě. V souvislosti s tím jsou součástí delegace i lékaři, kteří v této oblasti v rámci programu MEDEVAC působí. Ministra na pracovní cestě doprovodí i podnikatelská delegace. 

Senegal – od 27. 4. do 29. 4. 2023

Ministr vnitra se v Senegalu sejde s představiteli vlády. Bude zde jednat s předsedou vlády, ministry vnitra a spravedlnosti, ministryní zahraničních věci a ministryní zdravotnictví a sociálních věcí. Rovněž se setká s vedoucím Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) pro západní a střední Afriku. Partnerské nemocnici MEDEVAC v senegalském Thies pak ministr předá peněžní dar.

Ghana – od 30. 4. do 2. 5. 2023

V ghanském hlavním městě Akkra budou společně jednat ministr vnitra Vít Rakušan a viceprezident Mahamudu Bawumia za účasti ghanského ministra vnitra, ministra národní bezpečnosti a ministra zdravotnictví.  Vít Rakušan zde zahájí i česko-ghanský zdravotnický seminář. V Cape Coast Teaching Hospital pak zahájí svoji misi v rámci programu MEDEVAC lékaři z plastické chirurgie FN Královské Vinohrady.

Rwanda – od 3. 5. do 5. 5. 2023

Pracovní cestu ve Rwandě začne delegace návštěvou památníku genocidy v hlavním městě Kigali. Během návštěvy se zde ministr vnitra sejde s ghanským ministrem zahraničních věcí či generálním inspektorem policie. Zúčastní se také zdravotnického fóra, kde s rwandskou stranou podepíše memorandum o porozumění k programu MEDEVAC.

Program pracovní cesty do Afriky se s ohledem na jeho přípravu s jednotlivými ambasádami může ještě změnit.

Komentář pro média poskytne první místopředseda vlády a ministr vnitra před odletem ve čtvrtek 27. dubna 2023 v 8.30 hodin.

Pro účast na komentáři je nutné zaslat žádost o akreditaci do středy 26. dubna do 13.00 hodin na e-mail press@mvcr.cz, bez akreditace nebudete do areálu vpuštěni. Do žádosti prosím uveďte jméno, příjmení, redakci, číslo občanského průkazu, případně SPZ vozidla. Sraz novinářů před hlavní bránou je v 7.15 hodin.

Kontakt pro média na letišti: Ondřej Krátoška, odbor komunikace MV, 730 522 283

Informace pro sdělovací prostředky

Kdy

čtvrtek 27. dubna 2023

Čas

od 8.30 hodin (sraz novinářů před hlavní bránou je v 7.15 hodin)

Kde

letiště Praha-Kbely, Mladoboleslavská 300

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem