Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vít Rakušan řešil v Kyjevě dopady války na Ukrajině

Ministr vnitra a 1. místopředseda vlády Vít Rakušan se s premiérem a vybranými ministry v Kyjevě účastnil tzv. mezivládních konzultací s vládou Ukrajiny. Hlavními tématy byla podpora Ukrajiny před ruskou agresí nebo spolupráce migračních orgánů. 

Premiér a vybraní ministři vlády České republiky jednali dnes, 31. října 2022, v Kyjevě s vládou Ukrajiny. Šlo nejen o gesto podpory před ruskou agresí, ale i o konkrétní jednání o dopadech války na bezpečnostní situaci v Evropě.

Vít Rakušan jako ministr vnitra země předsedající EU vyzdvihl rychlou a koordinovanou reakci Unie, díky které Evropa zvládla bezprecedentní migrační vlnu. Jen Česko už poskytlo dočasnou ochranu více než 450 tisícům Ukrajinců, kteří utekli před válkou, z 35 % jde o děti. "Ukrajina ukázala, že dokáže bojovat za svou svobodu, Evropská unie zase ukázala, že v krizi dokáže táhnout za jeden provaz. Stejně tak celý svět viděl, jaká ohromná solidarita se zvedla například mezi lidmi v České republice. Jsme s Ukrajinou a dnešek je toho důkazem," prohlásil v Kyjevě ministr vnitra Vít Rakušan.

Po jednání s celou vládou Ukrajiny pokračoval Vít Rakušan v individuálním jednání s ministrem vnitra Ukrajiny Denysem Monastyrským. Informoval ho mimo jiné, že už zítra odstartuje realizace projektu na podporu ukrajinské Státní migrační služby a konzulárních služeb. Jde o společný projekt s Německem, který za Česko financuje Ministerstvo vnitra. V rámci projektu otevře ukrajinská migrační služba pobočky v Česku, Německu a Polsku. To usnadní vydávání cestovních a dalších dokladů ukrajinským občanům.

Česká republika jako předsednická země EU stojí u zrodu bezpečnostního dialogu mezi EU a Ukrajinou. Hlavními prioritami dialogu je výměna informací a spolupráce, zejména v oblastech jako obchodování s lidmi, nelegální obchod se zbraněmi nebo hybridní hrozby.

  

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

  


31. října 2022

vytisknout  e-mailem