Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prevence nelegální migrace a podpora Ukrajiny. Česká republika pomůže v zahraničí

Pomoc České republiky v zahraničí pokračuje. Vláda schválila uvolnění darů určených na prevenci nelegální migrace a finanční pomoc Ukrajině na podporu konzulárních služeb pro vysídlené občany. 

Program Ministerstva vnitra Pomoc na místě opět pomáhá. Vláda včera, 5. října 2022, schválila dary v celkové hodnotě 82 mil. Kč. Ty jsou určeny především na prevenci nelegální migrace přímo v místě problému. Tato forma pomoci je přitom nejefektivnější metodou, jak nelegální migraci předcházet.

Na rozvoj libyjského systému řízení ochrany hranic je určeno 25 mil Kč. Stejná částka pak půjde na podporu dobrovolných návratů pro neúspěšné žadatele o azyl na Kypru a hrazení jejich dopravy zpátky do zemí původu. Dalších 7 mil. Kč pomůže Bosně a Hercegovině a tamnímu národnímu návratovému systému.

Česká republika zároveň přispěje 25 mil. Kč Ukrajině na obnovu tamní poničené infrastruktury. Cílem projektu je podpora Státní migrační služby a znovuzahájení poskytování služeb, mezi které patří zejména vydávání cestovních dokladů občanům Ukrajiny. Za tyto finance bude moci Ukrajina rozšířit poskytování konzulárních služeb ukrajinským občanům v členských státech Evropské unie a Moldavsku a do budoucna pomoci s dobrovolnými návraty svých občanů do bezpečných oblastí Ukrajiny.

Už během letošního roku bylo uděleno z Programu pomoc na místě pět finančních darů za celkem 93 mil. Kč. Patří mezi ně například podpora vnitřně vysídlených osob a navrátilců v Afghánistánu, podpora přijímacích kapacit Moldavska v souvislosti s krizí na Ukrajině nebo ochrana dětí a mladistvých na cestě v Mali.
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem