Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Novým ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace bude Vladimír Posolda

Vláda souhlasila s návrhem ministra vnitra Víta Rakušana jmenovat do čela civilní rozvědky Vladimíra Posoldu, který má 20letou praxi ve zpravodajských službách. Rozvědku povede od 6. října 2022. 

Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) od zítřka povede dlouholetý zpravodajec Vladimír Posolda. Se souhlasem vlády ho jmenoval ministr vnitra Vít Rakušan. V čele civilní rozvědky nahradí Vladimíra Mlejnka, který ve funkci skončil na vlastní žádost ke konci srpna.

Nový ředitel ÚZSI se ve zpravodajských službách České republiky pohybuje prakticky celou svou profesní kariéru. Celkem 20 let pracoval nejprve v BIS a poté v ÚZSI, a to jako expert i manažer ve vedení služby. Je držitelem osvědčení NBÚ pro stupeň utajení přísně tajné.

„Civilní rozvědka potřebuje stabilizovat. Proto jsem po důkladném výběru jmenoval ředitele, který bude nezpochybnitelný, má prověrku na stupeň přísně tajné, obrovskou profesní zkušenost a respekt zpravodajské komunity i zahraničních partnerů,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Nový ředitel ÚZSI dle ministra vnitra během své profesní kariéry v oblasti zpravodajských služeb jednoznačně prokázal vysokou profesionalitu, odborné znalosti i manažerské schopnosti.

Mgr. Vladimír Posolda
Vladimír Posolda pracoval od roku 1990 do roku 1998 v BIS a od roku 1998 do roku 2020 na Úřadu pro zahraniční styky a informace, poté až dosud na Ministerstvu zahraničních věcí. Ve zpravodajských službách působil jako operativec, analytik, ale také v technické oblasti nebo jako manažer. Ovládá angličtinu, němčinu a polštinu. Je držitelem služebních medailí ÚZSI Za věrnost a Za zásluhy o bezpečnost.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem