Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výzvy v oblasti kyberbezpečnosti byly tématem vědecké konference v Brně

Kyberbezpečnost. Tato priorita českého předsednictví EU byla hlavním tématem mezinárodní vědecké konference European Conference on Security Research in Cyberspace, která se konala 12. až 14. září v Brně. Uspořádaly ji Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně a Ministerstvo vnitra ČR. 

„Kybernetická bezpečnost a všechny otázky s ní spojené jsou v současnosti velkou výzvou, a to jak pro státní sektor, tak pro sektor soukromý. Proto jsem velmi rád, že české předsednictví právě toto téma vybralo jako jedno z těch, kterým napříč oblastmi chce věnovat a věnuje klíčovou pozornost,“ uvedl ministr vnitra ČR Vít Rakušan.

Současná mezinárodní situace i v souvislosti s válkou na Ukrajině přináší častější a komplexnější kybernetické útoky, které mohou mít silné dopady na každodenní život lidí i chod státu. Proto se více než stovka českých i světových odborníků a zástupci bezpečnostních složek a dalších státních institucí i komerčních společností na konferenci věnovali tématům, jako je kyberkriminalita, bezpečná umělá inteligence, ochrana kritických infrastruktur státu, vzdělávání a prevence v kyberbezpečnosti, moderní kryptografie, tvorba mezinárodní kvantové sítě či zpracování obrazu. 

Konference také představila koncepci Národního plánu výzkumu a vývoje v oblasti kyberbezpečnosti, zaměřila se i na nové příležitosti podpory kyberbezpečnostního výzkumu na české i evropské úrovni, zejména z hlediska technologických trendů a uplatňování výsledků v praxi, nebo na nástroje podpory bezpečnostních programů na národní úrovni.

Akce se koná v rámci českého předsednictví Rady EU a je financována z projektů VJ01030001, VJ01030002, VJ01030004 a VJ01030007 programu Ministerstva vnitra Strategická podpora rozvoje bezpečnostního výzkumu ČR 2019-2025 (IMPAKT 1).

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations


14. 9. 2022

vytisknout  e-mailem